65 In die formatie marcheerde men voorwaarts, van tijd tot tijd den vijand met salvo's terugdrijvende. Tot 3 uur n.m. werd doorge marcheerd, toen weder vrij hevig vuur werd gekregen. Snel werd nu voorwaarts gerukt, totdat men aan een riviertje kwam, aan welks overzijde op den 4 a 5 M. hoogen oever een versterking werd gezien Pondok Benteng. Na een paar salvo's ging de spits onder commando van den len luitenant C. H. Eilers tot de bestorming over, waarop de vijand de vlucht nam. De hoofdmacht, die door de artillerie zeer veel oponthoud ondervond, was ten 4 uur 30 min. te Pondok Benteng in bivak. De versterkingen te Pondok Benteng hestonden uit twee diepe loopgraven elk ter lengte van 15 M., op den rand van den 4 a 5 M. hoogen en steilen linkeroever van het kleine riviertje gelegen, welks rechteroever laag was. De vijand liet een gesneuvelde achter, wij kregen een gesneu velde en twee licht gewonden. Op het bivak te Pangkalan Bringin viel 's morgens nog een schot, waardoor een dwangarbeider gewond werd. De volgende dagen werden te Pondok Benteng magazijnen opgericht en groote hoeveelheden vivres opgevoerd met dwang arbeiders en vrije koelies: o. a. een transport van 1800 Rawassers. Den 9en werd Pangkalan Bringin vrij hevig beschoten, waardoor een Amb. korporaal sneuvelde. De vijand werd met vuur ver dreven. Onder de dwangarbeiders te Pondok Benteng kwamen zeer vele gevallen van buikziekte met doodelijken afloop voor. Den lOen September kwam te Pondok Benteng aan Pebih Maradja van Doesoen Baroe aan de Limoen, die ook namens eenige andere doesoens de goede gezindheid kwam betuigen en den llen kwam de 4e compagnie van het 2e Bataljon Infan terie benevens alle beschikbare dwangarbeiders in dit bivak aan, terwijl Pangkalang Bringin nu door 75 man van het Gar- nizoens Bataljon bezet bleef. Detachement berg art. 1 stuk. i 3de Comp. 2de Bat. Inf. Achterhoede i 3de Comp 2de Bat. Inf. Bagage en groote trein. Zelfstandige dekking Ie Comp. 2de Bat. Inf.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 77