66 Den 12en September werd met achterlating van de inva lide manschappen, tot 1 peloton aangevuld, en der artillerie, op gerukt naar Tiga Doesoen op een afstand van 13 KM. gelegen- Tot aan de grens van het bosch, 2J KM. van Pelawan, werd niets van den vijand ontdekt. Deboucheerende op het open terrein ten 2 uur n.m. werd aanvankelijk in front en daarna ook in de rechterflank zwaar vuur ontvangen. Na een sectie tegen het vuur in de rechterflank gericht en in front een linie van drie sectiën geformeerd te hebben, werd de tegenstand gemakkelijk overwonnen, waarna de marschcolonne weer werd aangenomende enkele vijanden, die zich nog vertoon den, konden met vuur verdreven worden. Om 4 uur werd de Batang Asei bereikt, van welker overzijde nog veel vuur ontvangen werd, doch dat door salvo's tot zwij gen kon worden gebracht, Wij kregen een gesneuvelde en drie gewonden, de vijand liet 13 dooden in onze handen. In eenige leegstaande huizen nabij Pelawan (kampong der Tiga Doesoen) werd het bivak betrokken. In overleg met den Controleur werd besloten de actie een paar dagen te laten rusten, ten einde de politieke resultaten af te wachten. Eenige hoofden uit den omtrek kwamen zich ook werkelijk melden, overigens werden zooveel mogelijk vivres van Pondok Benten g opgevoerd. Toen den 15en met Loeboek Resam, dat het brandpunt van het verzet heette te zijn, nog geen aanraking was verkregen, werd besloten daartegen op te rukken. Het was bekend, dat op het pad daarheen een drietal verster kingen waren opgeworpen. Een colonne sterk drie compagnieën met een detachement genie troepen rukte daarheen en na bij het bivak tot 10 uur 30 min. v. m. met het overzetten over de rivier te zijn opgehouden, bereikte deze weldra de versterkingen, waarvan twee sterk waren bezet. Marschorde. Voorhoede Comp. 2de Bat. Inf. Detachement genietroepen. Hoofdmacht: Colonne Commandant. 1-|- Comp. 2de Bat. Inf. Bagage en groote trein met Achterhoede: Comp. 2de Bat. Inf. Compagnie dekking.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 78