- 72 liggen—waren doorgedrongen, met het gevolg, dat de bevolking daar weer was gevlucht. Een patrouille tot onderzoek daarheen gezonden, werd op den terugmarsch licht beschoten. Om deze benden te nopen het gebied van de Batang Asei weer te verlaten, werd den len November met 3 compagnieën onder den majoor van Swieten, die den overste Schneider in het commando van het 2de Bataljon Infanterie was opgevolgd, een tocht naar de Batin VIII aan de Tambesi ondernomen. Daar de compagnieën toen reeds slechts ruim 80 valide manschappen meer konden uitbrengen, bedroeg de sterkte van de colonne niet meer dan 245 bajonetten. De colonne bezocht in de eerstvolgende dagen de doesoens aan de Tambesi stroomopwaarts tot Limboer en hoewel zij eenige malen licht beschoten werd en wij eenige gewonden bekwamen, was de houding der bevolking bevredigend. De benden uit de Merangin zouden reeds weer zijn afgetrokken, maar anderen zich onder aanvoering van Hadji Kasim nog in de Tjermin nan Gedang ophouden, waarop de colonne zich van Telok Katjimboeng op marsch begaf naar Sebakoel, dat den 5en November om 5 uur n. m. bereikt en verlaten bevonden werd. Nauwelijks de rivier bereikt hebbende, werd de spits van de overzijde hevig beschoten en hoewel twee sectiën in linie werden gebracht, kon men het vuur niet tot zwijgen brengen. Daar de rivier ook niet overgetrokken kon worden, werd het bivak in de doesoen betrokken. Door het vuur werd een Europeesch sergeant doodelijk en een mindere licht gewond. Ook 's nachts werd het bivak onder vuur gehouden, hetgeen ons nog twee fuseliers gewond en een dwangarbeider gedood kostte. Hoewel het wenschelijke van een langdurige actie in de Tjermin nan Gedang werd ingezien, moest de colonne naar Pëlawan wegens gebrek aan vivres en ook, omdat de dwangar beiders voor den opvoer daarvan van Pondok Benteng moesten worden gebruikt, terug. Op den terugweg (7 November) kreeg de colonne nog eenig vuur en werd besloten te Loeboek Resarn 100 man achter te laten, terwijl de rest den marsch voortzette, waarbij zij van

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 84