80 dan men gehoopt had, zoodat de 2de colonne eerst den 17den kon afmarcheeren. Deze colonne sterk 150 man, een detachement genietroepen, een trein van 230 koelies met 14 dagen vivres, stond onder bevel van majoor P. J. F. Louw—nieuw opgetrepen commandant van het 2de Bataljon Infanterieen werd vergezeld door den chef van den Staf, den kapitein van den Generalen Staf K. E. Schütt. Den 3en dag meldde een Djambiër, dat Pangeran Toemenggoeng plan had zich te onderwerpen, doch dat hij wanneer de troe pen bij hem in de woningen onder dak zouden zijn gebracht, zich verzaderlijk van hen zou willen ontdoen. Pamënang werd den 20en dan ook door deze colonne zonder tegenstand bereikt. Den 22en werd de opmarsch naar Limboer voortgezet en wel door 150 man onder kapitein Dijkstra over land; door den co lonne commandant met den „Soeroekngoen," opvoerende 8 prau wen met vivres, langs de Merangin. Pamënang bleef door 90 man bezet. Den volgenden dag werd Limboer, dat verlaten was, bereikt zonder dat tegenstand geboden werd, waarna maatregelen werden getroffen om een bivak in te richten en de vivres van Pamënang op te voeren, terwijl dwangarbeiders aan het werk gezet werden om van de in de doesoen aanwezige padi rijst te stampen. Den 26en bereikte ook de bezetting van Pamënang Limboer; deze had op haar marsch daarheen van een 6-tal Djambiërs vuur ontvangen en twee gewonden gekregen. Dienzelfden avond werd het bivak van alle zijden beschoten, doch een uitgezonden patrouille kreeg geen aanraking met den vijand en toen zij weer in het bivak terug was, begon het schieten op nieuw, duurde den geheelen nacnt door en be zorgde ons vier gewonden. Gok den volgenden dag werd het vuur, dat ook van de zijde der rivier kwam, voortgezet. Een in den namiddag overgezette patrouille vond wel loop graven, maar geen vijand. 's Avonds om 7 uur werd een hinderlaag gelegd, die een kleine bende Djambiërs volkomen verraste, er eenigen van neerschoot

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 92