86 3 luitenants, 2 onderluitenants en adjudanten-onderofficieren, 1 officier van gezondheid met ambulance, 120 bajonetten en 130 dwangarbeiders met 6 dagen yivres. Ook op dezen tocht ondervond de colonne nagenoeg bij elke terreinhindernis tegenstand, welke echter, door de methode van omtrekken, welke door het bosch wel moeilijk en vermoeiend doch uitvoerbaar bleek, toe te passen, gemakkelijk gebroken werd. Aan het einde van den 3en dag was het doel van den tocht echter nog niet bereikt, wat in hoofdzaak een gevolg was van misleiding door de gidsen. Den 4en dag besloot daarom de commandant den tocht met een gedeelte der colonne nog eenige uren voort te zetten, om, wanneer het doel dan nog niet bereikt zou zijn, naar Limboer terug te keeren, daar de vivresvoorraad, waarvan een gedeelte tengevolge van de vele zieken en eenige gewonden, die vervoerd moesten worden, achter was moeten blijven, een langer verblijf in het bosch niet toeliet. Het vooruitgeschoven gedeelte stuitte om 9 uur op twee ineenloopende 20 M. breede rivieren, die door een bende ver dedigd werden. Deze werd wel verdreven doch daar nog geen kenteekenen, dat het eindpunt nabij was, waar te nemen waren, werd naar het achtergelaten gedeelte en vervolgens naar Limboer terug" gemarcheerd. In dien tusschentijd had met medeweten van ons bestuur een bespreking van Raden Taha en Pangéran Kerta Negara, die ons goed gezind waren, met de hoofden te Mesoemei plaats, waarvan het gevolg was, dat Pangéran Toemenggoeng het bestuur over de Beneden-Merangin aan Pangéran Kerta afstond, welk hoofd de bevolking opriep om naar de kampongs terug te keeren en waarmede al de beschietingen in dit gebied ophielden. Met deze hoofden werden tevens contracten gesloten voor de levering van slachtvee en het opvoeren van vivres, voor zoover dit niet geregeld door onze stoomers kon plaats hebben, n.m. van Djëlatang tot Limboer. Met voorbereidingen voor een derden tocht naar de Tabir

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 98