500FD5TUK II, Uoorbereiding der expeditie. De beschikbare gegevens, verrijkt met die verstrekt door den van April 1906 tot het begin der expeditie te Bali vertoevenden kapitein van den Generalen Staf aan wien einde Mei een inlandsche ver kenner werd toegevoegd, werden tot een memorie vereenigd, waar van het uit militair oogpunt belangrijkste gedeelte opgenomen werd in een boekje dat aan alle officieren der expeditionnaire land en zeemacht, vóór den aanvang der expeditie werd uitgereikt. Een woordenlijst en een kaart van Midden-Bali werden hieraan toegevoegd. Deze kaart werd bovendien ook uitgereikt aan die onderofficieren bij de expeditionnaire macht, welke haar voor de aan hen op te dragen diensten zouden kunnen noodig hebben. Een overzichtskaart van het eiland Bali werd ter beschikking van den Expeditiecommandant en zijnen Staf gesteld. Hoewel voorloopig de gegevens ontbraken om de sterkte daar van te bepalen, en dit eerst zou kunnen geschieden, indien het, met eene expeditie, te bereiken doel zou zijn vastgesteld, werd bij de voorbereiding der expeditie gerekend, dat noodig zouden zijn: a. Infanterie. Drie bataljons voor de eigenlijke actie en verder twee compa gnieën voor de bescherming van het gouvernementsgebied Boele- leng en Djembrana. Ten slotte 1 bataljon in reserve, op Java beschikbaar te houden. b. Cavalerie. Èen detachement ter sterkte van een peloton en bovendien een 10 tal ordonnansen. c. Artillerie. Eene batterij van 4 snelvuurkanonnen van 3,7 cM.; eene batterij van 4 houwitsers van 12 cM. A.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 342