14 Van 29 Februari tot 3 Maart, maakten de vijf brigades maré- chaussée, waarbij trein en hospitaalpersoneel, onder bevel van Kapitein Siebelhoff, een tocht naar het binnenland, ten einde na te gaan of de bevelen betreffende de ontwapening der bevol king allerwege werden opgevolgd en zich van de gezindheid dezer laatste te overtuigen. Verdere Krijgsnerrichtingen op de Oostkust uan de Bimabaai. Op eerstgenoemden datum werd de colonne overgebracht naar kaap Lemomori in de Bimabaai en aldaar ontscheept 1). Zij marcheerde verder over Ten te Zuidwaarts naar Sekoeroe en daarna naar Ngali, dat nog verlaten bleek te zijn. Het bivak werd betrokken in kampong Monta. Den 1 sten Maart werd de marsch voortgezet naar Prado, al waar 56 voorlaadgeweren werden ingeleverd. In alle kampongs, welke dien dag werden doorgetrokken of bezocht, was de be volking aanwezig. Het voornemen bestond om den volgenden dag over Monta en Ngali terug te marcheeren, doch tengevolge van zware regens werd de marsch langs de steile heuvel- en bergpaden zeer ver traagd, zoodat in den avond van dien dag het bivak moest betrokken worden in kampong Simpangrei. Toen men den 3en Maart Ngali naderde, vluchtten daaruit eenige ongewapenden. Eene poging om aanraking te verkrij gen met de bevolking mislukte, waarna over Ronde, Tjenggoe, Nata en Belo naar Lemomori doorgemarcheerd werd. Hier em- barkeerde de troep op den Gouvernements stoomer „Dog", en werd daarop verder naar Bima overgebracht. Gedurende den tocht was nergens eenige tegenstand onder vonden allerwege was de bevolking bezig met het verbeteren der bestaande voetpaden. In dien tusschentijd hadden zich te Bima, op den 1 sten Maart de hoofden der heidensche Oe Donggö's bij mij gemeld, waarbij zij 2 achterladers, 190 voorladers, munitie en blanke wapens inleverden. De bij de colonne ingedeelde geneesheer had een aanvang gemaakt met het vaccineeren der bevolking, terwijl 1) Bijlage A.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 486