- 35 volking bij verzet, was gedood, benevens de beide hern vergezel lende volgelingen. Hunne wapens, bestaande uit 4 voorladers met munitie, lansen en krissen, werden des namiddags ingeleverd. De patrouilles Schouten en Minderman die den dood van den. oproerling hadden vernomen, keerden denzelfden dag in het bivak te Taliwang terug. De Onderluitenant had zich in Djaréwé van de juistheid der mededeeling vergewisthem waren de lijken der verslagenen getoond, en in zijn tegenwoordigheid was de identiteit daarvan vastgesteld geworden. In Taliwang waren door de bevolking, op den lOen April t. v., de drie laatste nog rondzwervende volgelingen van Deng Rea gevankelijk binnen gebracht, en nog ingeleverd 1 Winchester repeteergeweer, 9 voorladers, 1 pistool, munitie en blanke wapens. Hiermede kon geacht worden, dat de rust en orde in Tali wang, Djaréwé en Serang waren hersteldallen die aan het verzet hadden deelgenomen en niet gesneuveld of gevangen genomen waren, hadden zich inmiddels onderworpenallerwego waren de wapens ingeleverd. Ten einde echter met volkomen zekerheid te kunnen zeggen, dat het thans in de zelfbestuurde landschappen overal weder geheel en al rustig was, besloot ik door'de maréchausséecolonne nog een tocht over land te doen maken van Taliwang over Soembawa en Dompo naar Bima. x) Tochi uan de Soembaircïbaai nacr de Bimabaai. Terwijl ik zelf voor dringende bestuursaangelegenheden, ter bespreking waarvoor de Adjunct-Regeeringscommissaris Colijn te Taliwang was gekomen, den 15en April per Siboga naar Makasser terugkeerde, werden de bevelen voor het eerste ge deelte van bovengenoemden tocht aan Luitenant Minderman verstrekt. Deze Officier zou den 16en April afmarcheeren, en te Soembawa besar aangekomen, mijne terugkomst dan wel mijne nadere bevelen afwachten. Te Taliwang werd een voor- loopige bezetting achtergelaten van een groep infanterie en eene landingsdivisie onder bevel van den Luitenant ter Zee 2e klasse Manikus. 1) Bijle ge D.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 507