Blauwe Partij. Hoofdkwartier, Darmaradja, 16 September 1911. No: 3. 9. 30 n.m. Aan Commandant 1ste Brigade Bevel voor den 18den September. Ie. Vijandelijk detachement, verschillende wapens, aan In fanterie 1 Brigade, 2 uur n.m. te Tomo. Geen vijandelijke troepen tusschen Tomo en Cheribon Operatiebasis Cheribon nog niet ingericht, detachement To mo zal in eerste dagen vermoedelijk niet steun hoofdmacht kunnen rekenen. Vijandelijke Infanterie en Cavalerie, sterkte onbekend, houden défilé Sangiang Beuheung bezet. 2 Comp. 2de Brigade staan sinds 6 uur n.m. daar tegenover Tjidjeundjing, zullen in den nacht van 17 op 18 September met twee andere worden versterkt. 2e. De 2e Brigade zal zich van het défilé bij Sangiang Beuheung meester maken. 3e. De Ie Brigade marcheert den 18den September te 6V2 uur v.m. van Soemedang af: a, de hoofdmacht via Sitoeradja naar Karedok met opdracht bij stooten op den vijand dezen met kracht terug te drijven; b. de Veldartillerie (onder dekking var 2 pelotons Cavalerie een patrouille, die ter beschikking van den Brigadecom mandant blijft) via Sitoeradja, Andir, Tjipakoe en de waadbare plaats bij Bodjong naar Tjidjeundjing De dekkende Cavale- r e vraagt mij daar om nadere bevelen. 4e. Een bataljon Infanterie der le Brigade, waarbij een pe loton Cavalerie, wordt op weg Soemedang-Tomo naar Tjipeles vooruitgeschoven met opdracht bewegingen 1 e Brigade versluie ren en door krachtig demonstratief optreden 's vijands aan dacht van de samentrekking onzer troepen ten Z. van Tomo af te leiden. 5e. Cavalerie 2e Brigade verkent op beide oevers Tji Loe- toeng. 6e. Ik bevind mij voorloopig bij de voorhoede der 2e Brigade. De Commandant der Blauwe Partij, Bleckmann. Bij LAGE: XV.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 103