Bijlage: XVI. Blauwe Partij. Hoofdkwartier, Darmaradja, 16 Sept. 1911. No: 4. 9.30 n.m. Aan Commandant 2de Brigade. Bevel voor den 18den September. 1Een vijandelijk detachement uit de verschillende wapens bestaande, sterkte aan Infanterie 1 brigade, is heden ten rt 2 uur n.m. te Tomo aangekomen. Op dat tijdstip bevon den zich geen vijandelijke troepen tusschen Tomo en Cheribon, De operatiebasis te Cheribon is nog niet ingericht. Het detachement te Tomo zal in eerste dagen vermoedelijk niet op steun hoofdmacht kunnen rekenen. 2. De 1e Brigade rukt den 18den September te 6% uur v.m. van Soemedang op naar de lijn Tjipeles-Karedok. De veldart. over Djatigede in richting Tjidjeundjing. 3. De 2e Brigade schuift ten 2§ uur v.m. van den 18den September de beide compagnieën van Tjadasngampar naar Tjidjeundjing vooruit ter versterking der aldaar aanwezige troepen. De rest der 2e Brigade marcheert te 7 uur v.m. van Dar maradja af naar Tjidjeundjing, vereenigt zich met de aldaar reeds aanwezige troepen ter vermeestering van het défilé Sangiang Beuheung 4. De Cavalerie der 2e Brigade verkent op beide oevers der Tji Loetoeng voornamelijk op den Oostelijken oever en in den rug der vijandelijke stellingen, doorzoekt het heuvel terrein ten Oosten van den weg Madjalengka-Kadipaten, ver breekt de telegrafische en telefonische gemeenschap van Tomo met Cheribon en neemt maatregelen tot observatie van de wegen Cheribon-Tomo. 5. Berichten worden bij mij ingewacht op den weg Tja- dasngampar-Tjidjeundjing. 6. Ik bevind mij voorloopig bij de voorhoede der 2e Brigade. De Commandant der Blauwe Partij, Bleckmann.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 104