Deze verkent richting Sangiang Beuheung. 5e. Inf. waarbij de brigadestaf en verbandsectie rukt 7 v. m. via Tjihideung naar Tjadasngampar noord, schuift 2 compa gnieën voorhoede op 1000 M. richting Djemah vooruit en wacht aldaar nader bevel tot verder oprukken af. 6e. Inf. VII en Divisie-artillerie rukken 7 v. m. van Wado via Soendoelan naar Tjadasngampar-oost, wachten daar nader bevel tot verder oprukken af. 7e. De voorgeschoven Cavalerie verkent op beide oevers der Tji Loetoeng, voornamelijk op den oostelijken en in den rug der vijandelijke stellingen, doorzoekt het heuvelterrein ten Oosten van den weg Madjalengka Kadipaten, verbreekt de telegrafische en telefonische gemeenschap van Tomo met Cheribon en neemt maatregelen ter observatie van de wegen Cheribon - Tomo. Dit bevel bereikt haar d. t. k. van den Commandant der beide compagnieën Inf. I van Tjadasngampar, die het aan den ordonnansenpost te Tjidjeundjing afgeeft en dezen namens mij opdraagt het naar Leuwihieum over te brengen. Te laatstge noemde plaats wordt weder een ordonnansenpost opgericht. 8e. De Tel. brigade begint met het aanbreken van den dag van Darmaradja richting Wado kabel in te nemen; Inf. VII geeft haar wanneer zij te 7 v. m. niet klaar is een groep bedekking. 9e. De genietroepen en de bagagetrein der Infanterie van Tjadasngampar wachten aldaar onder bedekking van de Cava lerie het 2e Bat. in. Commandanten van Inf. II, Inf. VII en Div. art. voeren hun bagagetreinen tot Tjadasngampar mede. De Commandant der Brigade bagagetrein neemt aldaar het commando over den vereenigden trein weder op zich. 10e. De brigade- alsmede de Partijstaf marcheeren bij den hoofd troep van de voorhoede. In afdruk aan Alle. Korpscomdten. Int. Chef-arts. Comdt Bagagetrein. Comdt. Telef. brig. De Brigadecommandant, J van Heerdt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 110