Het bepaalde in de 2 en 3 van de Regeling van de voeding der troepen gedurende het co n- centratievervoer op Java wordt opgevolgd, met dien verstande, dat de zorg voor de voeding bij den hoogst in rang zijnden kwartiermaker berust. Het tijdens het spoorwegvervoer gebruikte kookgereedschap, dat bij de manoeuvres niet noodig is, wordt op de uitladingsplaats door de Kwartiermakers in bewaring gegeven c. q. opgestuurd naar het station van inla ding na afloop der manoeuvres. De verpleging van den troep wordt bekostigd uit aan de manschappen toe te kennen vivresindemniteit vermeerderd met het bedrag, dat ter verbetering van de voeding van de soldij moet worden bijgepast. Tevens wordt daarvan zooveel mogelijk en noodig tijdens de manoeuvres betaald de opvoer naar de troepen voor zoover dit niet met den bagagetrein kan geschieden. De troepen zullen éen dag met het noodration worden verpleegd. Officieren en onderluitenants voorzien zelf in hunne ver pleging en die hunner bedienden. Zij kunnen echter voor zich en hunne bedienden desverlangd (op bon ter nadere verreke ning) de in de verplegingsnota genoemde vivres en fourages ontvangen, tegen de daar vermelde prijzen. De bij het hoofdkwartier van den Leider ingedeelde mindere militairen (w. o. ook het bij de telegraafstations ingedeelde personeel) voorzien zelf in hunne voeding; voor de uitbetaling van de hun toekomende indemniteit moet derhalve door de betrokken compagnies- (eskadrons-) commandanten eene rege ling worden getroffen. De bij het hoofdkwartier ingedeelde Luitenant der Cavalerie, belast met het toezicht op de ordonnansen wordt aangewezen voor de in ontvangstname dezer indemniteit en de uitbetaling aan rechthebbendenhij regelt de legering van het minder personeel van het hoofd kwartier en verrekent de door hem gedane uitgaven voor logies van dit personeel met de betrokken compagnies- (eskadrons-) commandanten (zie ook X). Zie overigens verplegingsnota en A. O. 1911 No. 21, terwijl §- 68 L M niet van toepassing is.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 137