IX. Trein De troepen worden uitgerust met karren tot een aantal als in den sterktestaat aangegeven. De Chef-Intendant zorgt voor het bijeenbrengen en ter be schikking stellen op de uitladingsstations der transportmiddelen. De troepen, die niet per spoor reizen, ontvangen hunne transportmiddelen op den dag vóór den afmarsch uit hun gar nizoen. De transportmiddelen worden afgedankt op de inladingssta- tions, respectievelijk bij terugkeer in het garnizoen. De geleiders der karren zijn ingehuurd onder beding, dat zij zelf in hunne verpleging en die hunner trekdieren zullen voorzien, tenzij het plaatselijk snijden van gras onmogelijk is, in welk geval gras door den brigade-intendant zal moeten worden verstrekt tegen verlaging van den prijs van inhuur. De Commandanten der onderdeelen, waarbij ingehuurde karren zijn ingedeeld, nemen dan maatregelen, opdat den geleiders de noodige hulp worde verleend voor het ontvangen van het toekomende gras. Op de karren wordt meegevoerd de bagage der officieren, (behalve de slaapfournituren, waarvoor 1 kar per bataljon, en 1 kar voor de officieren der gecombineerde troepen der brigade, en 1 kar per partij of brigadestaf wordt beschikbaar gesteld), 100 patronen per man, verlichtingsmiddelen, de groepszeilen, de hoogst noodige administratieve bescheiden (geen administratie kisten en geen geldkisten), 1 dag fourage, minstens 1 dag vivres, zoo mogelijk een 2de noodration en 1 dag brandhout. X. Legering. (ter vervanging van 62 en 63 L. M.) De legering geschiedt zooveel mogelijk in daartoe in te huren woningen of gedeelten van woningen (voorgaanderijen) en ove rigens onder groepszeilen (2 per groep van 20 man), die in de bagagetreinen van alle wapens worden medegevoerd. Zijn er geen voldoende huizen in te huren dan bivakkeert het overblijvende deel onder groepszeilen, waarbij dan een voldoend dik alang-alang of bladerenbed moet worden gemaakt. De groepszeilen worden door de zorg van de genie beschikbaar gesteld in de garnizoenen der troepen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 138