Indien ten behoeve van cle legering van ingehuurde wo ningen wordt gebruik gemaakt neemt de korps- (detache- ments-) commandant maatregelen, dat de huurprijs vóór het verlaten van het kantonnement of bivak wordt voldaan uit de voor de manoeuvres toegestane gelden. Hij wordt door de compagniescommandanten voorgeschoten, waarna rekeningen bij den Brigade-Intendant worden ingediend over eenkomstig den in overleg met het B. B. vastgestelden eenheids prijs van hoogstens f0.02 per onder dak gebracht minder mi litair; voor officieren naar een billijken maatstaf door den korpscommandant in overleg met den bewoner vast te stellen (b. v. f 0.25 per officier). XI. Hygiëne. De hieronder genoemde hygiënische voorschriften moeten duidelijk aan den troep bekend gemaakt en stipt opgevolgd worden. Afwijking daarvan wordt gestraft. Slechts gekookt drinkwater mag worden gebruikthet geneeskundig personeel zal zoo noodig behulpzaam zijn om het water vooraf door filtreering door watten helder te maken. Het water kan voorts helder worden gemaakt door eene klaringsmethode (Algemeene Order 1909 No, 24 en 1910 No. 78). Per compagnie moeten petroleuniblikken met bereide thee worden medegevoerd op den daarvoor bestemden kar. (Zie sterktestaat). Het slapen onmiddellijk op den grond is verboden. Sprei en buikband moeten gedurende den nacht steeds wor den benut. Bezweet zijnde mag niet onmiddellijk in het koele bergwa ter worden gebaad. De door den Chef-arts te geven voorschriften voor prophy- lactische kinineverstrekking zullen stipt worden nagekomen. Het deponeeren van vuil buiten de bij het betrekken van het bivak dadel ij k aan te w ij zen plaatsen moet met de grootste gestrengheid worden tegengegaanaan de bivakwachten moeten ter zake bijzondere consignes wor den verstrekt. XII. Bevelen. Van door de Partijcommandanten of zelfstandige detache-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 139