mentscommandanten schriftelijk uitgegeven Develen wordt steeds een exemplaar aan den Leider en één aan den oudsten in rang zijnden scheidsrechter der partij uitgereikt. Worden bevelen gedicteerd dan houdt de betiokken scheids rechter daarvan aanteekening en zendt den afdruk daarvan naar den oudst in rang zijnden scheidsrechter der partij, die maatregelen neemt voor de overbrenging (c. q. overseining) naar den Leider. De Leider en de beide oudste scheidsrechters zijn daartoe als regel ook gedurende de actie der troepen in seingemeenschap. Het overseinen van in het bivak gegeven bevelen door de oudste scheidsrechters geschiedt mede per telegraaf. De telegraaf is uitsluitend ter beschikking van de leiding en oudste scheidsrechters; derhalve bereiken de aan de partij com mandanten eventueel te verstrekken gegevens omtrent wijziging van clen oorlogstoestand hen door tusschenkomst van deze scheidsrechters. XIII. Patrouilles. De patrouilles der Blauwe partij zullen uit een even, die der Roode partij uit een oneven aantal manschappen (de commandant inbegrepen) bestaan. XIV. T elefoonverbindingen. Telefoonverbindingen der partijen mogen niet worden ver nield. Eventueel in oorlogstijd uitgevoerde vernielingen wor den voorgesteld door het buitenwerkingstellen van de telefoon verbinding door den scheidsrechter, wiens bemiddeling wordt ingeroepen. Militaire telefoonverbindingen mogen niet zoo dicht bij bestaande lijnen worden aangelegd, dat gevaar voor inductie ontstaat. XlVa. Nachtelijke ondernemingen. (Zie ook 60 L. M. laatste alinea). Nachtelijke ondernemingen mogen alleen geschieden na be komen machtiging van den Leider. XV. Onderscheidingsteekens. De troepen van de Roode partij zijn voorzien van een rooden band om het hoofddeksel.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 140