XVL Kaarte h. Zullen aan de betrokken afdeelingscommandanten ter dis tributie worden toegezonden. Na afloop der Manoeuvres wor den zij door de Korpsctn. aan den Afd. Ct. ingeleverd en door deze autoriteit opgezonden aan den Chef Top. dienst. Voor zorgvuldige behandeling door de gebruikers moet worden gewaakt. XVII. Paarden. Compagniescommandanten, niet gerechtigd tot het houden van een dienstrijpaard en niet als bataljonscommandant optre dende, zullen te voet aan de manoeuvres deelnemen. Overigens wordt verwezen naar punt 9 der algemeene be palingen L. M. Voor de verstrekking van troepenpaarden aan bereden te maken officieren zullen nadere bevelen worden gegeven. XVIII. V e 1 d p o s t. Bij het Hoofdkwartier van den Leider en bij iedere brigade wordt een facteur aangewezen. De brigadecommandanten regelen den dienst der veldpost voor de onderdeelen der brigade. De in de le alinea genoemde facteurs zullen van af den 17den September iederen morgen om 10 uur te Soemedang (postkantoor) de brieven enz. bij het postkantoor ter verdere bezorging in ontvangst nemen. Te zelfder tijd worden de te verzenden brieven aldaar gepost. Per brigade wordt een brievenbus, als bedoeld in punt 69 L. M., ontvangen. Deze (bussen, alsmede de voor de facteurs benoodigde brie- ventasschen worden voor het hoofdkwartier door den Kapitein- Adjunct, voor de brigades door de brigadecommandanten aangevraagd (punt 69 L. M.) en worden na afloop van de manoeuvres bij het Magazijn van Oorlog te Batavia ingeleverd. Het adres van alle voor aan de manoeuvres deelnemende personen bestemde brieven en telegrammen moet luiden „Manoeuvreerende troepen te Soemedang" en verder naam, rang, korps, c. q. stamboekno. vermelden. XIX. Klachten 19 en 20 L M.) Klachten der bevolking moeten onmiddellijk worden on derzocht. Extra bijlage 32 I. M. T. 1912. 8.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 141