Den betrokken autoriteiten van Civiel bestuur is verzocht bekend te willen maken, dat bij reden tot klagen de bevolking zich onmiddellijk tot eiken ter plaatse aanwezigen officier kan wenden. Het is mijn uitdrukkelijke wensch, dat in dit geval de klacht dadelijk wordt overgebracht bij de hoogste in rang zijnde aanwezige autoriteit, die onmiddellijk een onderzoek instelt en de klacht afdoet. XX. Graafwerk. Mag alleen op onbebouwde terreinen plaats hebben na afloop van de actie behooren de ingravingen te worden gedicht. XXI. Het gebruik van terreinen. Aanplant van de bevolking moet worden ontzienschade loosstellingen behooren zoo spoedig mogelijk te worden voldaan. De schatting der schadeloosstelling geschiedt door officie ren, aan te wijzen door de Partij commandanten, waarbij de Assistent-Wedana's en de mantri's van het Inlandsch Crediet- wezen der betrokken streek behulpzaam zullen zijn. Koffie, kina en theetuinen worden beschouwd als ontoegan kelijk terrein (punt 1 3 L. M.). XXII. Einde en schorsing der manoeuvres. Zie punt 37 Leidraad manoeuvres. Op het signaal «eindigen" en „tijdelijk schorsen der manoeu vre" zorgt de oudst in rang zijnde scheidsrechter van elke partij, dat de opstelling en de formatie der troepen op dat oogenblik nauwkeurig worden opgenomen en op de kaart aangeteekend. Een oleaat van de opstelling en de bereikte punten wordt den Leider zoo spoedig mogelijk toegezonden (zie ook XXIV). XXIII. Verpleging van zieken. Zieken, die niet in staat zijn zelf te koken, worden verpleegd bij de verbandsectien, die daartoe een kok en kookgereedschap meevoeren. Evacuatie van het manoeuvreterrein mag niet dan in de uiterste noodzakelijkheid plaats hebben. Aanvragen voor spoorwegvervoer kunnen op last van den Leider door de Brigadecommandanten worden geteekend

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 142