(8) Door de brigade Commandanten wordt iederen dag plaats, uur en volgorde van fourageeren bekend gemaakt. De Commandant van den bagagetrein zorgt, dat die trein tijdig ter plaatse is verzameld. Tijdens het fourageeren worden de bons voor het volgend fourageeren ingediend. (9) Voor den aankoop der voor de verpleging benoodigde artikelen, beschikken de brigade intendanten over de indemniteit voor meerdaagsche oefeningen, vermeerderd met een van de soldij in te houden bedrag, per man en per dag bedragende: voor Europeanen, Amboineezen en Afrikanen ƒ0.15 Inlanders0.08 Deze gelden worden door de Compagnies-commandanten na afloop der manoeuvres ten spoedigste door tusschenkomst van de Korps-kwartiermeesters overgemaakt aan den Gewestelijk Intendant te Batavia. Zij worden berekend van en met den dag van vertrek uit het garnizoen tot en met den dag van terugkeer in het gar nizoen, kunnende van het totaal bedrag onder volledige om schrijving worden afgetrokken hetgeen de compagnie zelve voor voeding heeft uitgegeven. Vorengenoemde Commandanten voegen hierbij sterktestaten, aantoonende het aantal manschappen, dat dagelijks gedurende de manoeuvres werd gevoed. Die staten worden door den kwartiermeester van het korps nagezien en geviseerd. (10) Hetgeen c.q. van de indemniteit en het sub 9 genoemde bedrag blijkt niet noodig te zijn geweest voor de verpleging, wordt aan de troepen, naar verhouding van hunne sterkte, teruggegeven. (11De indemniteit voor meerdaagsche oefeningen wordt berekend naar de plaats (streek) waar de troep zich 's avonds bevindt. De voor de afdeeling Soemedang vastgestelde indemniteiten zullen ook gelden voor de eventueel in de residentie Cheribon (suikerfabriek Kadipaten en omstreken) te legeren troepen. (12) De brigade-intendanten zorgen, dat alle aangekochte

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 146