272 off eieren, 5800 minderen, 757 paarden, benevens 241 gehuurde karren, 47 militaire voertuigen, 2 lastauto's, 2 personenauto's. De automobiele voertuigen waren respectievelijk door de firma Verweij en Lu gard te Batavia en door de firma Hellendoorn te Soerabaja beschikbaar gesteld. III. Onderstelling. fllgemeene Oorlogstoestand. Van eene Roode partij is de hoofdmacht op den 1 Iden, 12den en 13den September bij Cheribon, een detachement ter sterk te van eene divisie den 11 den September nabij Tjilamaja geland. De Blauwe partij besluit, op het bericht van de landing te Cheribon, hare hoofdmacht in het Noord-Oostelijk gedeelte van de Preanger te concentreeren, ten einde een doordringen van 's vijands hoofdmacht in Westelijke richting tegen te gaan en zendt den 15den September een detachement in de richtin°- van Tjikampek om de bijTjilamaja gelande divisie te observeeren. Bijzondere Oorlogstoestand. Roode partij). Samenstelling Detachement. Brigade-staf. Inf. IV, (3 Comp), VI, IX, XV. C. 1/2 4. A. 3 Vd. en 4 Bg. 2 sect. Genietr. Den 15 den September, als de troepen te Cheribon Gevechts- zÜn gedebarkeerd en de en bagage- lossing van treinen en voor treinen. raden een aanvang neemt, wordt een verkenningsde tachement, welks sterkte in G. D. 1 verbandsect. margine is aangegeven, Algemeene trein. naar Tomo vooruitgescho- ven met opdracht de bei- (1) Gefingeerd. de bruggen over de Tji Loetoeng en de Tji Ma- noek te bezetten en open 1 telef. brig. 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 16