De afstand, waarop troepen moesten worden vooruitgeschoven, werd bovendien bepaald: op den weg sub a. door de ligging van bovengenoemde défilé's; op den weg sub b. door de noodzakelijkheid om de bij Boegel uit het N. WW. en Z. samenkomende wegen (i) voor de Cavalerie open te houden, ten einde deze zoo noodig te kunnen opnemen; bovendien was in het terrein bij Boe gel, waar de bosschen ten Z. van den grooten weg over een aanmerkelijke uitgestrektheid zijn onderbroken, een offen sief optreden tegen een van Soemedang oprukkenden vijand niet uitgesloten; op den weg sub c. werd, om hier met een minimum aan troepen te kunnen volstaan, de afstand, waarop het observatie detachement moest worden opgesteld, bepaald door de split sing van den weg ten Z. van Oedjoengdjaja. Daar het doordringen van vijandelijke troepenafdeelingen van uit Wado of Darmaradja over Darmawangi of Leuwiseëng in de richting Kadipaten krachtdadig moest worden belet, besloot de Bevelhebber zijne Bergbatterij van meet af aan bij de voorposten in de richting Darmawangi-Darmaradja in te deelen en zijne veldbatterij, wegens haar grootere bewege lijkheid bij de hoofdmacht te laten. Aangezien het boschterrein voowaarts van de défilé 's bij S. Beuheung en Tjipaingeun het gebruik van Artillerie voor ds rechtstreeksche verdediging dier engten, zoo al niet geheel uitsloot, dan toch hoogst bezwaarlijk maakte, werd de bergbat terij bestemd om Z. van Darmawangi op den Pr. Djagahoetang in bewakingsstelling te komen, om vandaar den vijand, indien het dezen mocht gelukken zich van de evengenoemde, hard nekkig te verdedigen défilé's meester te maken, bijhetdebou- cheeren daaruit en uit de tusschengelegen en aangrenzende boschranden krachtig onder vuur te nemen (afstand bewakings stelling tot het défilé S. Beuheung 3000 M., tot dat bij Tjipaingeun 2500 M.). Tjonggeang N.B. De binnenweg-Bab.Asem-Boegel is voor Legok A.bg. geschikt. 9

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 21