II. UilgeDQQrdigde benelen. Roode pariij Op grond van de sub I vermelde overwegingen werden door den Commandant der R. P. de bevelen en instructiën uitgegeven, vermeld in de bijlagen I tot en met VI, terwijl hij bovendien maatregelen nam om: 1e. de bosschen tusschen Tji Manoek en Tji Loetoeng tot de Tji Nambo in brand te steken, wat evenwel niet gelukte; 2e. alle prauwen op den Oostoever van Tji Manoek en Tji Loetoeng te verzamelen. IIIBeoelen Dan den Commandant der Blaurne Partij Door den opmarsab op den 16den September. Deze zijn vermeld in bijlagen VII en VIII, terwijl de daaruit voortvloeiende bevelen van de brigadecommandanten zijn ver meld in bijlage IX tot en met XIII. IV. Opstelling der troepen in den anond nan den 16den September. Zie bijlage XIV. Bij aankomst van de Blauwe Cavalerie te Sangiang Beuheung bleek het défilé daar reeds bezet door de R. P., in verband waarmede en tevens met het oog op de groote vermoeidheid van den troep, de Commandant van het op Sangiang Beuheung gedirigeerde half 1 ste Bataljon voor dien dag afzag van een aanval op het défilé. Na aankomst te Tjidjeundjing om 5.45 n. m. werd daar bivak betrokken. Nog werd de opmarsch van vijandelijke Infanterie van Darmawangi in de richting Leuwi- hieum en Tjirendang gemeld en zelfs gewag gemaakt van een overmachtigen vijand. Het gros der Cavalerie van de Ilde Brigade begaf zich na aankomst van het half 1ste Bataljon te Tjidjeundjing te 6 uur n. m. naar Leuwihieum, alwaar het bivak werd betrokken. Ook op den weg Soemedang Tomo stuitten tegen 4 uur n. m. de roode en de blauwe Cavalerie op elkaar. Zoowel met het oog op hare veiligheid als in verband met de om standigheid dat zij hare voorraden te Legok vond, betrok de blauwe Cavalerie daar het bivak. De Roode Cavalerie boog 10

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 22