Cavalerie te zuiveren en in elk geval het overbrengen van door de vijandelijke Cavalerie verkregen gegevens te beletten. Aangezien blij kens verkenningsrapporten de weg Soedapati Karedok voor Cavalerie onbruikbaar was, terwijl verkenning langs den postweg SoemedangTomo weinig resultaat beloof de in verband met de aanwezigheid aldaar van vijandelijke In fanterie, was de Brigadecommandant voornemens de Cavalerie zoo spoedig mogelijk naar het voor haar gunstig terrein tus- schen Tji Manoek en Tji Loetoeng te verplaatsen. Van deze verplaatsing wenschte hij tevens nuttig partij te trekken door de Cavalerie te bestemmen tot dekking van de Veldartillerie gedurende haren marsch naar Tjidjeundjing. Aan den Commandant XI, met wien dien dag vermoedelijk geen verbinding meer zou kunnen worden verkregen, werd nog mondeling medegedeeld, dat hij bij den vijand den indruk moest vestigen, dat zijne troepen de voorhoede vormden van eene grootere macht. Voorts moest hij het geheele terrein ten N. van de Tji Peles voor de Cavalerie afsluiten, hetgeen moge lijk was, daar het voor dat wapen alleen langs de paden be gaanbaar is. In verband daarmee moest de groep, die naar Tjonggeang werd gezonden, per dos a dos worden vervoerd. Kon de Commandant XI Tjipeles niet bereiken, dan moest hij maatregelen nemen om over den rug van Pr. Sampora het voetpad Tjipeles Karedok te bereiken. Te Karedok ontving de Brigade commandant 's avonds een om 3.45 n. m. door Commandant XI uit Waroeng Peti verzonden be richt, dat het Xlde Bataljon, na van af Paseh in den rug door R. Cavalerie te zijn gehinderd, die niet voorbij kon, roode In fanterie ter sterkte van 1 Compagnie van uit Bongas had te ruggedreven en bivak ging betrekken te Tjipeles. In kampong Godang waren door dat Bataljon achtereenvol gens 9 Cavaleristen gevangen genomen. De groep welke langs den ouden Postweg was gezonden en het detachement N. Boengkoelloa hadden 's middags eenige malen voeling met R. Cavalerie, die in O. richting werd teruggedreven. De opmarsch der vereenigde brigades in N. richting naar Ka- dipaten kon door den vijand worden verhinderd door het sterke 13

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 25