défilé van Sangiang Beuheung vast te houden. Wel had de 2de brigade de opdracht dit défilé op den 18den September te vermeesteren, de mogelijkheid was echter niet uitgesloten, dat deze onderneming eerst den 19den, met behulp van de 1ste brigade, zou gelukken. In dat geval zou het van veel belang zijn, wanneer troepen van de 1 ste brigade van uit Karedok door het djatibosch in den rug des vijands konden doordringen. Was het défilé in het be zit van de B. P. dan was de eerste goede stelling, welke de vijand N. daarvan zou kunnen innemen, die van den G. Tege (als rechtervleugel) gaande over Marongge en Leuwiseëng. Een aanval van de 1ste brigade op den rechtervleugel dier stelling over of Noordelijk van den Pr. Gedogan beloofde veel effect. Om echter van den weg Sangiang Beuheung—Darma- wangi daar te komen, zou steeds de groote sawah langs den Saarwadon of die W. van kampong Tjisaar moeten worden overschreden. Dit zou echter van uit 's vijands opstelling op den G. Tege worden gezien, zoodat de vijand tijdig tegenmaat regelen zou kunnen nemen. Daar een marsch door het djatibosch uiteraard door eene terreinverkenning behoorde te worden voorafgegaan, omdat men anders allicht aan verdwalen of in het zeer geacciden teerd terrein aan tijdroovende hindernissen zou bloot staan, besloot de brigadecommandant die verkenning reeds den 18den door eene Infanterie officierspatrouille van uitgezochte man schappen te doen geschieden, welke patrouille zoover moge lijk per dos a dos zou worden vervoerd. Nog liet de brigadecommandant den Pr. Pareugreug ver kennen, omdat wellicht van daaruit met artillerie zou kun nen worden ingegrepen in het gevecht om Sangiang Beuheung. In afwachting daarvan liet de brigadecommandant de divisie Veldartillerie tot Sitoeradja met de hoofdmacht meemarchee- ren. (Bijlage XX). Toen R. Cavalerie zich op den N.-oever in de buurt van Tjisalak vertoonde, trachtte de brigadecommandant door uit schuiving van Infanterie afdeelingen op de flanken zijn marsch naar Karedok alsnog te versluieren, hetgeen echter niet gelukte. 14

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 26