De Cavalerie patrouille van Legok naar den Pr. Pareugreug bereikte haar doel niet, waarom de Brigadecommandant zijn Chef van den Staf met eenige ruiters derwaarts stuurde. Inmiddels rustte de colonne te Sitoeradja, waar de bagage- trein de hellingen in den weg niet meer kon overwinnen en de inhoud door koelies moest worden overgenomen. Toen te 11.30 v.m. van den Chef van den Staf nog geen bericht was gekomen, dat de veldartillerie met vrucht zou kunnen ingrijpen van af den Pr. Pareugreug, besloot de Com mandant der 1ste Brigade de divisie te doen afmarcheeren onder dekking van 1 peloton Cavalerie. Een kleine Cavalerie- afdeeling werd nog door den brigadecommandant aangehouden om te zijner dekking te dienen bij een persoonlijk vooruitgaan naar Pr. Pareugreug. Te 12 uur 30 minuten ontving de brigadecommandant van den Chef van den Staf het bericht, dat het waarnemingspunt op den Pr. Pareugreug was bereikt, nadat met behulp van een andere patrouille onder bevel van luitenant Mollinger (die het boschterrein N. van Karedok moest verkennen) eene vijandelijke Infanterie officierspatrouille was teruggedreven. De patrouille Mollinger zette daarop haren weg voort naar Karedok. Tusschen 9 uur en 9 uur 30 was Infanterievuur vernomen in O. richting, dat daarna ophield. Artillerie kon, hoewel met tijdverlies, op den Pr. Pareugreug in stelling komen. De Cava- leriepatrouille, die reeds te voren op Pr. Pareugreug had moe ten zijn, was nog niet aangekomen. De brigadecommandant begaf zich nu naar den Pr. Pareug reug. Te Soedapati werd door den Brigadecommandant het in bijlage XVIII vermeld bevel uitgegeven. Op den Pr. Pareugreug werd waargenomen, dat balangrijke deelen der 2de brigade, minstens 2 bataljons, zich achter het défilé van Sangiang Beuheung opstelden, terwijl in den namid dag eene Cavaleriepatrouille werd ontdekt, welke uit Karedok in N. richting ging en later terugkeerde; het was niet te on derkennen tot welke partij deze patrouille behoorde; ook werd in den laten namiddag artillerievuur vernomen ver N. O.-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 27