waarts van Sangiang Beuheung, terwijl toen tevens een rij donkere gestalten werd waargenomen op den G. Tege, welke later weder verdween. Dit wekte het vermoeden dat de vijand den G. Tege ging bezetten. Van af den Pr. Pareugreug was waargenomen, dat de com pagnieën van Infanterie XII, die op den rechteroever van de Tji Manoek zouden bivakkeeren, hiertoe zouden zijn aangewe zen op een droge sawah; daarom besloot de Brigade-commandant deze compagnieën, in het belang van de verpleging van den troep, mede te legeren in kampong Karedok. Dit besluit zou niet zijn genomen, indien de brigadecomman dant beter was ingelicht omtrent de moeilijkheden, verbonden aan het overschrijden van de Tji Manoek daar ter plaatse en welke den afmarsch op den volgenden dag aanzienlijk vertraagden. Te Karedok ontving de Brigadecommandant van de pa trouille Mollinger mondeling bericht, dat zij, Karedok bezet be vindende door den vijand, meer Z. nabij Parakan Gondang de Tji Manoek was overgegaan, telkens lastig gevallen door vij andelijke Cavalerie uit Karedok. Het gelukte de patrouille het paardepad KaredokSangiang Beuheung te bereiken. In ziende dat hij niet meer in de gelegenheid zou zijn de ver kenning te verrichten zooals was bedoeld, zocht de comman dant der patrouille van af bedoeld paardepad naar een pad door de djatibosschen, waarlangs, naar de bedoelingen van den brigadecommandant, met een bataljon van uit Karedok gedekt den N. rand van de sawahvlakte langs de Tjisaarwa- don zou kunnen worden bereikt. De verkenning wees uit, dat voor bedoelden opmarsch uitstekend partij zou kunnen worden getrokken van de droge bedding van de Tji Djambe. De monding van de Tjilebakkopo zou na den overgang over de Tji Manoek in 2, hoogstens 2i/2 uur, door een bataljon kun nen worden bereikt. Luitenant Mollinger rapporteerde in den namiddag van af de monding van de Tjilebakkopo artillerievuur te hebben ver nomen uit de richting G. Tege, hetgeen den brigadecomman dant versterkte in zijn vermoeden, dat de vijand eene stelling bij den G. Tege had ingenomen. 16

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 28