Aan de genietroepen werd opgedragen dadelijk te beginnen met liet spannen van eenige kabels en touwen en den aan maak van vlotten om den overgang over de Tji Manoek op den volgenden dag te vergemakkelijken. De telefoonbrigade legde in den nacht eene verbinding met Sangiang Beuheung, welke gereed kwam, doch den vol genden morgen nog niet werkte Voor de legering der 1ste Brigade. Zie schets bijlage XX. 111. Beuelen doof den Commandant der 11de Brigade en verrichtingen nan die brigade, Marschbevel. Zie bijlage XIX. a. Verrichtingen van het 1ste Bataljon te Tjidjeundjing. De beide nagezonden Compagnieën bereikten Tjidjeundjing te 5 uur v. m. Te 6.30 werd in N. richting afgemarcheerd door het bosch en langs den weg. Te 7.45 kreeg de com pagnie, die het voetpad langs de Tji Djaringao volgde, vuur van de overzijde van de rivier, waarop geleidelijk 2 compagnieën tegenover de vijandelijke stelling werden ontwikkeld. Tegen 9 uur werd de linie met een 3de compagnie versterkt, terwijl de 4de compagnie door het bedekte terrein om 's vij- ands linkervleugel over het zadel 500 M. ten Z. van -j- 245 Pr. Tjariang werd gezonden. Om 10 uur besliste een der scheidsrechters dat de Roode bezetting van het défilé, welke inmiddels met het gros (1 com pagnie) was versterkt en dus 2 compagnieën sterk was, terug moest (Zie Verder voor Rood bladzijde 22). Het 1ste bataljon bezette daarop eene stelling a cheval van den weg in den N. rand van Tjirendang N. (bijlage XXI). Te 5 uur n.m. werd dat bataljon afgelost door het Ilde bataljon en betrok het bivak in Sangiang Beuheung. Aanraking met den vijand werd dien dag niet meer verkregen. Patrouilles werden uitgezonden, die tegen 3 uur n. m. Tjika- long onbezet vonden. b. Overige troepen. 17 Extra bijlage I. M. T. 1912. 2.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 29