Om 81 v. m. bevond de colonne zich ongeveer ter plaatse als vermeld in schets bijlage XX. Om 10 uur v. m. kreeg de brigadecommandant last 1 sectie Infanterie aan de Tjinambo achter te laten ter aflossing van de Cavalerie, welke de veldartillerie der 1ste brigade had ge dekt, en die Cavalerie zoo spoedig mogelijk door te zenden naar Tjidjeundjing. De Cavalerie bereikte die plaats eerst na het invallen van de duisternis. Te 11.15 v. m. kreeg de Brigadecommandant te Tjidjeun djing bericht van de vermeestering van het défilé van Sangi- ang Beuheung door het Iste bataljon. Van 11.30 v. m. 12 middag werd op last van den Leider te Tjidjeundjing halt gehouden. De Partijcommandant, de mogelijkheid overwegende, dat de Roode partij zich te Karedok had genesteld, droeg om 9 uur v.m. den Brigadecommandant op in die richting eene Cavalerie patrouille uit te zenden. Deze patrouille bereikte Karedok om 1 2.20 n.m. en ontmoette daar eene patrouille van de 1ste Brigade. Op dat uur ontving de Partij commandant van den Leider een bericht van de zelfstandige Cavalerie, dat te Kadipaten vijandelijke Infanterie was waargenomen ter sterkte van 1 000 man. De Partijcommandant begaf zich naar Sangiang Beuheung, waar hem door den Commandant van het 1ste Bataljon werd medegedeeld, dat sterke afdeelingen Infanterie van uit Tjikalong in opmarsch waren geweest, hetgeen den Partijcommandant in de meening moest versterken, dat een eventueel deboucheeren uit dat défilé slechts met inachtneming van bijzondere voor zorgsmaatregelen mogelijk zou zijn. Daar verder voorloopig niet op ondersteuning der 1ste Bri gade kon worden gerekend, in verband hiermede een tegen aanval des vijands geenszins uitgesloten en alles er aan gele gen was zich in het défilé te handhaven, was den Commandant der 2de Brigade mondeling reeds gelast de bezetting van het défilé met 1 Bataljon Infanterie en de divisie bergartillerie te versterken. Te 12.20 gelastte de Brigadecommandant ingevolge deze bevelen, dat: 18

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 30