1e. het Ilde Bataljon, de divisie Artillerie en de Genietroepen ter versterking zouden oprukken naar Sangiang Beuheung, 2e. een Cavalerie patrouille te Ivaredok in de richting van Soedapati zou observeeren en verband zoeken met de 1ste Brigade, 3e. het 7de Bataljon, de verbandsectie en de trein te Tjidjeun- djing zouden blijven. 4e. een compagnie 7de Bataljon ter beveiliging in O. rich ting zou worden uitgeschoven. De Brigadecommandant begaf zich naar Sangiang Beuheung en gelastte daar, dat Infanterie 1 de ingenomen positiën zoude blijven bezetten, terwijl Infanterie II in reserve zou blijven in de kampong; de 1ste Bergbatterij O. van den weg op de heuvels in bewakingsstelling, de tweede aan den voet in af- wachtingsstelling. Te 12 uur 50 n.m. werd bevel No. 6, bijlage XXI, uitge geven, o.m, ten doel hebbende het te Tjidjeundjing achter gebleven 7de Bataljon naar Pasir Kratjak te dirigeeren, waar door de verbinding met de op den Oostelijken vleugel agee- rende Cavalerie beter zou worden verzekerd en vermoedelijk ook nadere gegevens omtrent den vijand aldaar zouden wor den verkregenin verband met dit voornemen werd een aan vang gemaakt met de telefonische verbinding van Tjidjeun djing met Pasir Kratjak. Het lag voorts in de bedoeling om na aankomst der voor hoede van de 1ste brigade te Sangiang Beuheung, welke omstreeks 4 uur n.m. werd verwacht, het overige gedeelte der 2de Brigade naar Leuwihieum te dirigeeren, zoodat de geheele 2de Brigade den nacht aan de Tji Loetoeng zou doorbrengen. De bevelen van den Partij commandant werden te 1.30 n.m. te Sangiang Beuheung ontvangen, waarop 1 Compagnie Ilde Bataljon ter dekking van den trein naar Tjidjeundjing werd gezonden. Deze compagnie zou trachten seingemeenschap te krijgen met de Pr. Pareugreug. De genietroepen kregen opdracht een telefoonlijn aan te leggen naar Pr. Kratjak en een nortonpomp te slaan te Tjidjeundjing. Te 3.20 n.m. ontving de Brigadecommandant van den Partij commandant mededeeling, dat de Leider om 3 uur n.m. bevel 19

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 31