had gegeven de oefening te staken tot den volgenden morgen 7 uur en dat de 2de Brigade zou bivakkeeren te Sangiang Beuheung en te Tjidjeundjing. De Brigadecommandant gaf daarop het legeringsbevel uit, vermeld in bijlage XXII (Zie ook bijlage XXIV). Na het invallen van de duisternis werd verbinding gekregen met de 1ste Brigade te Karedok. Van de Cavalerie van de Ilde Brigade werden door den Partijcommandant eerst in den avond berichten ontvangen n. 1. Om 6 uur n. m. een bericht luidende, dat het eskadron in den nacht van 17/18 te Leuwihieum herhaaldelijk was gealar meerd door marechaussee en daarom was teruggegaan op Bab. Keniti, waarop per terugkeerende ordonnans den Eskadrons commandant het bevel opgenomen in bijlage XXV werd toegezonden. Voorts omstreeks uur n. m. berichten inhoudende: Heuvelterrein ten Oosten Paningkiran 18 September. „Kadipaten bezet door 1 Bataljon Infanterie; Brug over de Tji Loetoeng ten Oosten Tolengas bezet door vijandelijke In- tefanrie; kampong Leuwiseëng bezet door i sectie Infanterie kampong Paningkiran bezet door 1 compagnie InfanterieBrug over de Tji Manoek ten Zuiden Panoembahan onbezet. Ten W. en O. van Kadipaten geene vijandelijke troepen waarge nomen" en ioo AI. West van halte Kadipaten 18 September. „Tomo en Kadipaten bezet door vijandelijke troepen. Heden morgen 61 /4 uur marcheerde vijandelijke Infanterie 1 Ba taljon, van Kadipaten richting Tomo. In kampong Tolengas bevond zich om 6 uur v. m. 1 Batterij Veld aangespannen gereed voor afmarsch. Op de suikerfabriek Kadipaten bevond zich nog Infanterie sterkte 1 Bataljon. Brug over de Tji Loetoeng ten Oosten van Tolengas bezet door vijand Infanterie". 117. Beuelen Dan den Commandant der Roode Partij en verrichtingen dier partij. Nadat den 17den September te 5 uur 30 n. m. van den Leider bericht was ontvangen, dat het in brand steken van de bosschen tusschen de Tji Loetoeng en de Tji Manoek bezuiden Sangiang Beuheung en Tji Paingeun was mislukt 20

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 32