detachement, noodzaakte tot terugkeer naar Paroegpoeg om van daar dwars door het terrein naar paal 43 aan den grooten weg te marcheeren. Te 11 uur 45 v. m. kon bedoeld bericht te Waroengpeti telefonisch naar Darmawangi worden overge seind, zoodat het door den Bevelhebber te Tjariang te 1 2 uur 's middags werd ontvangen. Ivort hierop ontving de Bevelhebber van den Commandant van een Cavalerie patrouille nog het bericht, dat 1 Bataljon Infanterie den weg Soemedang—Tomo volgde, welk Bataljon zich te 6 uur 40 v. m. met het hoofd nabij paal 32 bevond. Dit bericht werd later, n. 1. te 5 uur 30 n.m., gevolgd door een tweede, dat van bedoeld Bataljon 1 compagnie bij Legok den weg over Tjonggeang was ingeslagen. De 3de Veldbatterij, Infanterie XV, de genie en de tele foonbrigade werden naar Darmawangi gezonden en zouden daar nadere bevelen ontvangen. De Partijcommandant begaf zich naar Darmawangi, alwaar hij bij aankomst reeds vrij hevig hoorde vuren in de richting Sangiang Beuheung. Dit gaf den Partijcommandant aanleiding het gros der voor posten (1 compagnie), van Darmawangi te doen oprukken naar Sangiang Beuheung en den Commandant der Artillerie te 7 uur 45 v. m. te bevelen met beide batterijen in bewakingsstelling te komen nabij Pr. Djagahoetan N. O., met opdracht het deboucheeren van den vijand uit beide meergenoemde défilés en de tusschen en nevengelegen boschranden te beletten. Met dit oogmerk was de bergbatterij tevoren reeds op bevel van den Commandant der voorposten te Darmawangi naar Pr. Djagahoetang afgereden, om daar in bewakingsstelling op te rijden. De veldbatterij stond te 9 uur v.m. in stelling op 200 M. ten Zuiden van de Z. O. punt van Darmawangi op den W. oever van de Tji Saarlanang, gereed tot vuren in de richting Sangiang Beuheung, waar toen geweervuur werd gehoord. De bergbatterij had op datzelfde uur stelling ingenomen op het Z. gedeelte van den Pr. Djagahoetang N. O. Een observatiepost der Artillerie stond op het Oostelijk gedeelte van den Pr. Tjariang. 22

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 34