Infanterie XV kreeg bevel om met 2 compagnieën op te rukken naar den O. uitlooper van den Pr. Tjariang en daar nadere bevelen af te wachten, 1 compagnie te zenden naar Tjipaingeun, ter versterking der compagnie van het IVde Bataljon aldaar en 1 compagnie ter dekking van de artillerie te dirigeeren naar Pr. Djagahoetang N. O. Poen het gros der voorposten nabij het défilé Sangiang Beu- heung kwam, waren de veldwachten reeds teruggetrokken; van het voorpostendetachement No. 1 had 1 sectie stelling genomen op den steilen rug ten N. W. en eene andere secite op den heuvel ten Z. O. van het défilé, terwijl de 2 overige sectiën (de teruggetrokken veldwachten) in den Zuidrand van de kampong Sangiang Beuheung in stelling lagen. De Bataljonscommandant deed den rechtervleugel met 1 sectie van de reserve-compagnie verlengen en eene andere sectie dier compagnie in stelling komen ten Z. van Tjirendang N. Onder het vuur van laatstbedoelde sectie en van die, ge plaatst op den heuvel ten O. van het défilé, voerden twee blauwe compagnieën op korten afstand in marschcolonne eene omvatting van den linkervleugel der opstelling uit. Tot tegengaan van deze omvatting werden de twee laatste sectiën van Infanterie IV naar den linkervleugel gedirigeerd. In verband met de beslissing van een der scheidsrechters, dat de op laatstgenoemdem vleugel opgestelde troepen zware verliezen leden van het inmiddels door de 2 hoogerbedoelde compagnieën der Blauwe partij geopend vuur, liet de Batal jonscommandant de sectiën, welke den Z. rand van Sangiang Beuheung hadden bezet, teruggaan en den rechtervleugel verlengen. Nog voor dat deze opdracht was vervuld, daalde een van te voren niet ontdekte blauwe afdeeling den Pr. Tjariang ter hoogte van het zadel tusschen den rug, waarop -+ 246, en het ten Z. daarvan gelegen topje af en bedreigde het IVde Bataljon in den rug. Hierop werd door denzelfden scheidsrechter beslist, dat de Roode bezetting terug moest. Toen den Partijcommandant bleek, dat de Pr. Tjariang niet geschikt was voor eene opnamestelling, gaf hij aan de beide 23

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 35