rekening werd gehouden met het door den Leider bepaalde uur van aanvang der manoeuvre (7 uur v. m.). Dit bevel ter kennisneming aan den te Tjidjeundjing bivakkee- renden Commandant Cavalerie 1ste Brigade gezonden. Uit dit bevel blijkt, dat de Partijcommandant in verband met de omtrent den vijand ontvangen gegevens het rechtstreeks deboucheeren uit het défilé van Sangiang Beuheung (inzonderheid met het oog op den beheerschenden G. Tege) vooralsnog onge raden en dekking van den flankmarsch der 2de Brigade voor- loopig bepaald noodzakelijk oordeelde. il. Berelen Dan den commandant der Roode Partij. Daar de Partijcommandant uit het bericht van zijn Cavalerie commandant (Zie bladzijde 22) de gevolgtrekking maakte, dat de uit Soemedang naar Darmaradja of Karedok afgemarcheerde Blauwe Brigade zich dien dag niet meer had kunnen vereeni gen met de Brigade, welke te Sangiang Beuheung in actie was geweest en waarschijnlijk niet eerder dan in den voormiddag van den 1 9den te Sangiang Beuheung zou kunnen aankomen (1 en verder uit het niet in de vlakte verschijnen van de in actie geweest zijnde Brigade afleidde dat haar hoofdmacht nog te Tjibeber vertoefde, maakte hij uit een en ander de conclusie, dat in den voormiddag van den 19den de B.P. met beide brigade's op den O. en W. oever van de Tji Loetoeng zou oprukken. Daar de terugtochtsweg bij de stelling van Maronggé achter den linkervleugel was gelegen en in nagenoeg O. richting liep, derhalve zeer ongunstig met het oog op een mogelijken terugtocht op Cheribon, besloot de Partijcommandant deze stelling prijs te geven en onder voorloopig vasthouden van Leuwiseëng, van de brug en den overgang bij Tomo en van de brug Bodjong —zijne hoofdmacht te verplaatsen naar het heuvelterrein ten O. en Z. O. van Kadipaten en aldaar stelling te nemen, met het front naar het Westen. Nadat dit besluit was genomen, bereikte den Commandant der R. P. te 8 uur 30 n. m. het bericht van den Leider, (i) Een oprukken dier Brigade van Karedok naar Tomo was in ver band met het bericht van den Leider (vermeld op bladzijde 2i) uitgesloten 26

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 38