bij Tomo en de brug bij Bodjong te blijven bezetten tot aan komst van de beide andere compagnieën van het korps on der den korpscommandant g. aan Commandant G. om achter Infanterie XV bij G. Kan- tjana de rivier over te gaan en te Karang Sambong nadere bevelen af te wachten h. aan den Brigade intendant en den Chef-arts om met den verplegingstrein, respectievelijk de verbandsectie, te mar- cheeren naar kampong Mendapa en zich aldaar vóór de bagagetreinen op te stellen (l) i. aan Commandant Cavalerie (schriftelijke bevestiging van het hem reeds mondeling medegedeeld bevel) om het ter rein op den O. oever van de Tji Loetoeng te verkennen en, indien voor overmacht moest worden geweken, den linker vleugel van de voorgenomen flankstelling in het heuvel terrein ten O. en ten Z. O. van Ivadipaten te versluieren. In alle bovenvermelde bevelen was opgenomen, de bagage- treinen te zenden naar Mendapa, aan den grooten weg Ivadi paten Cheribon. 111, Beuelen uan ds Commandanten der 1ste en 2de Brigade (B. P.) en de uerrichtingen uan die bri gades. Door de Commandanten der 1ste en 2de Brigade werden de bevelen uitgegeven, vermeld in bijlagen XXVII en XX\ III. Te S'/2 uur v. m. was de opstelling van de B. P. als volgt: De geheele 2de Brigade, behalve l/2 2de Bataljon, dat op voorposten stond en de Cavalerie, welke op O. oever Tji Loe toeng ageerde, op de sawahvlakte Z. van Sangiang Beuheung. Van de 1ste brigade I compagnie van het Xde Bataljon en 2 compagnieën Xllde Bataljon op de sawah ten W. van Sa ngiang Beuheung, terwijl de beide andere compagnieën X langs de W. helling van den Pr. Tjariang in N. O. richting marcheer den, 2 compagnieën XII nog in afmarsch waren tusschen Iva- redok en Sangiang Beuheung, het Xlde Bataljon zich bevond tusschen Tjipeles en Karedok, de divisie Veldartillerie tusschen G. Kirisik en Sangiang Beuheung, terwijl de Cavalerie in N. richting verkende. CU Met het oog op de cholera werd die beweging der verbandsectie slechts ondersteld en bleef zij in werkelijkheid te Ivadipaten, 28 -

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 40