den rug van den vijand in Leuwiseëng, te demonstreeren, waar bij in het bijzonder er naar zou zijn te streven om 's vijands terugtocht over de open vlakte N. van Liangdjoelang onder vuur te nemen; 2 compagnieën XII in reserve zouden blijven (deze com pagnieën waren aanvankelijk niet te vinden, daar zij deberg- artillerie waren gevolgd; eenigen tijd later keerden zij terug). Terwijl deze opmarsch werd uitgevoerd meldde de Cavalerie den opmarsch in Z. richting van Tolengas van 3 vijandelijke compagnieën. Dit bericht bleek spoedig onjuist. Intusschen naderden de beide overige compagnieën van Xde Bataljon, welke langs de W. helling van den Pr. Tjariang in N. O. richting hadden gemarcheerd en nu in opdracht kregen W. waarts om den G. Tege te marcheeren en zich op te stellen N. W. van den Pr. Loetoeng, bij paal 16. Te 11.45 v. m. ontspon zich een hevig vuurgevecht tusschen i. XII op den Pr. Loetoeng en N. daarvan en de bezetting van den W. rand van Leuwiseëng en Liangdjoelang. Te 12.30 n.m. bereikte den Commandant der 1ste brigade een bericht van den Partij commandant, inhoudende de melding- van het oprukken van de bergartillerie en de algemeene reserve naar Tjidjoeri, ter ondersteuning van de 2de brigade, en de opdracht van de 1ste brigade om met de 2de samen te werken. Ongeveer terzelfder tijd werd de 2de brigade waargenomen ten N. van Tjidjoeri. Te 1 uur n.m. bereikte den Commandant der 1ste brigade de mededeeling, dat de Divisie-Veld-artillerie te zijner beschik king was gesteld en Darmawangi naderde. De Artillerie werd in stelling gebracht nabij den G. Tege, zoodanig, dat de Z. rand van Leuwiseëng kon worden geënfileerd. Toen inmiddels de beide in reserve gehouden compagnieën van XII te Maronggé waren aangekomen, besloot de Com mandant der 1ste brigade den aanval van de Ilde brigade van uit hetW. te steunen, in verband waarmede een compagnie X last kreeg om zich bij -4- 55 W. van Bab. Maronggé op te stellen. Te 1.30 n.m. begon de aanval van de 2de brigade op Leuwiseëng zich te teekenen (Zie bijlage XXX). 30

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 42