In verband hiermede begaf hij zich naar Maronggé om de compagnieën aldaar te gelasten, zoo snel mogelijk de Tji Loe- toeng bij den overgang ten W. van Leuwiseëng over te trek ken. Den Commandant van het Xde Bataljon, te Maronggé aange troffen, werd opgedragen het bevel te nemen over de 2 in re serve gebleven compagnieën Infanterie XII en 2 compagnieën Infanterie X en met deze 4 compagnieën snel en krachtig links van de 2de brigade in de richting van Heuleut aan de vervolging des vijands deel te nemen. Daarna deed de brigadecommandant de 2 compagnieën van het XII Bataljon, die op den Pr. Loetoeng in stelling lagen, verzamelen en met de 3de compagnie van Infanterie X in N. richting in beweging stellen. Aan deze 3 compagnieën werd opgedragen snel door te dringen naar de brug over de Tji Loetoeng bij Kadipaten, deze te vermeesteren en den vijand krachtig in O. richting te vervolgen. Alle beschikbare Cavalerie zou hierbij steun verlee- nen en tevens in de richting van Tomo beveiligen. De divisie veldartillerie kreeg opdracht langs den weg naar Tolengas te volgen. Aan Infanterie XI werd gelast op te rukken en zich ter beschikking van den Brigadecommandant te stellen als brigade-reserve. De Brigadecommandant bleef ter hoogte van Pr. Loetoeng op den weg. Spoedig daarna vernam deze echter dat Infanterie XI noch te Maronggé, noch te Tjisaar was te vinden (Zie bladzijde 37). De N. waarts naar Tolengas oprukkende compagnieën stiet- ten op den vijand, die den G. Kantjana had bezet. Na een kort en hevig vuurgevecht werd de vijand, door omvatting van zijn linkervleugel met 1 compagnie, echter gedwongen die stelling prijs te geven. Bij de daarop ingestelde vervolging deed zich de gelegen heid voor, den over de ijzeren brug terugtrekkenden vijand hevig onder vuur te nemen. Achter de Tji Loetoeng hield de vijand opnieuw stand, waarop 1 compagnie XII buiten diens vuurbereik naar den O. oever werd gezonden en de beide andere compagnieën gereed werden gehouden de brug te forceeren. De vijand week hierop 32

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 44