terug" naar een hoog terrein gedeelte voor Teloek Djambe, van waar hij opnieuw werd teruggedreven. Het peloton van het Xlde Bataljon van Boendoelloa bereik te om 9 uur v.m. den grooten weg bij paal 47 en trof daar het tweede peloton der zelfde compagnie aan. Deze compagnie rukte vervolgens in O. richting op tot de ijzeren brug W. van Tomo. Nadat een sectie buiten 's vijands vuur- bereik de rivier was overgestoken, gelukte het om 3 uur n.m. den vijand in O. richting terug te drijven. De groep, die over Tjonggeang langs den ouden postweg was gezonden, bereikte, na nog met eenige Roode Cavalerie- patrouilles in aanraking te zijn geweest, tegen 3 uur n.m. ten N. van Tomo de rivier en kwam daar tegenover op den Z. oever opgestelde Infanterie en Cavalerie der tegenpartij. Ildc Brigade. Te 9 uur v.m. marcheerde de Ilde Brigade op mondelingen last van den Partij commandant af. Te 9.30 uur v. m. werd in kampong Tjirendang O. van den Chef van den Staf der Iste Brigade vernomen, dat Dar- mawangi en omgeving niet meer door den vijand bezet was, in verband waarmede die Brigade den rug Pr. Madja niet zoude bezetten, doch in N. O. richting (richtingspunt Gg. Te- ge) zou oprukken. De voorhoede van de Ilde Brigade rukte in breed front (flankcolonnes) op, tusschen het voetpad van Tjirendang naar Bab. Tjibengkoeng en den Z. heuvelvoet. (Zie bijlage XXIX) Te 11 v. m. doorwaadde de voorhoede der Ilde Brigade de Tji Loetoeng O. van Bab. Tjibengkoeng en ontving den mondelingen last stelling te nemen in den N. rand van Tjidjoeri en op den O. daarvan gelegen kam, tot dekking van den rivierovertocht der hoofdmacht. De Brigadestaf begaf zich naar den heuvel ten Oosten van Tjidjoeri. Te 11.15 uur v. m. kreeg het Vilde Bataljon opdracht stel ling te nemen in den N. rand van Tjidjoeri, terwijl het Iste Bataljon halt hield in Tjipinang. Te 11.30 uur v. m. had de voorhoede de aangegeven stelling ingenomen en hare Cavalerie in N. richting vooruitgeschoven; Extra bijlage 32. I. M. T. 1912. 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 45