in deze positie werd verband verkregen met Infanterie XII van de 1ste brigade. Te 1 2 uur v. m. was Infanterie I in kampong Tjipinang verza meld. Inmiddels meldde de Voorhoede-Cavalerie, dat de kam pongs Leuwiloa, Djatisarang en Tjitjelleng vrij van vijanden waren, waarop te 12.10 uur n. m. aan Commandant Infanterie VII, waarbij de genietroepen, mondeling werd opgedragen „in breed front via Djatisarang in algemeene N. richting op te rukken", terwijl te 12.15 uur n. m. aan Infanterie I werd gelast deze beweging achter- en uitwaarts van den rechtervleu gel te volgen. Nog Zuid van Djatisarang meldde zich de commandant der vooruitgeschoven Cavalerie bij den Brigadecommandant en stelde zich weder ter diens beschikking; hem werd mondeling opgedragen, den vijand op te sporen. Van deze maatregelen werd schriftelijk aan den Partijcom mandant gerapporteerd. Te 1 2.40 uur n. m. kreeg de Commandant der Ilde Brigade inzage van een bericht aan den Commandant der Iste Brigade, luidende „Overgang bij Leuwiseëng zwaar bezet met Infante rie; Tomo onbezet", waarop een aanteekening van den Com mandant der Iste Brigade luidende: „10.30 v. m. Ik zal tegen vijand bij Leuwiseëng aanvankelijk demonstratief optreden". Te 1 2.45 n. m. gelastte de commandant der Ilde Brigade den commandant Infanterie VII om aanvankelijk in N. O. richting te marcheeren en in het heuvelterrein gekomen noordwaarts af te buigen, ten einde 's vijands terugtochtsweg af te snijden; In fanterie I ontving bevel recht N. waarts op Leuwiseëng aan te rukken, Vreezende gedurende zijn aanvankelijken flankmarsch zware verliezen door vuur uit Leuwiseëng te zullen lijden, deed de Commandant van het 7de Bataljon gedeeltelijk de bedding, daar na de bedekte oevers van de Tji Deres volgen, met het gevolg dat de snel bedoelde beweging tegen 's vijands terugtochtslijn slechts langzaam werd uitgevoerd, Daar het 1ste Bataljon tegen Leuwiseëng, dat sterk bezet bleek, slechts zeer langzaam terrein kon winnen, hield de bri gadecommandant 2 compagnieën van het 7de Bataljon, welke de 34

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 46