Te 3.40 uur n.m. was het geheele Vilde Bataljon daar vereenigd. Op dat uur was het 1ste Bataljon, nagenoeg geheel in voorste linie gebracht, genaderd tot 300 M. van den Z. rand van Kadipaten en Babakan Poetat. (Zie bijlage XXXI). Te 9,30 v.m. had de Commandant der B. P. gelast, dat de Divisie bergartillerie het Xllde Bataljon zou volgen in de richting van Darmawangi, welk bevel te 10 uur v.m. werd ge volgd door een gelijkluidend bevel voor de Algemeene Reserve. Aangezien uit een verkenning door den Artillerie Comman dant was gebleken, dat de rivierovergang voor de Veldartille rie slechts met aanzienlijk oponthoud zou kunnen geschieden, werd te 10.45 v. m. aan den Commandant der Divisie veld artillerie last gegeven zich te melden bij den Commandant Iste Brigade. Te 10 uur 55 v. m. kreeg de Partijcommandant te Tjariang inzage van het door de uitgeschoven Cavalerie aan den Com mandant der Iste Brigade gezonden bericht, dat de overgang bij Leuwiseëng zwaar door vijandelijke Infanterie was bezet, doch Tomo onbezet. De overweging dat op den linkeroever der Tji Loetoeng dus geen ernstige tegenstand meer was te duchten, deed den Commandant der B. P. besluiten thans de bergartillerie en de algemeene reserve naar den rechteroever te doen overgaan, waar hun optreden noodig was in verband met het voornemen om den vijand van zijne terugtochtswegen af te dringen. Dienovereenkomstig werd tegen 12 uur 's middags aan de bergartillerie en de algemeene reserve opgedragen naar Tji- djoeri op te rukken. Ook de Partij commandant begaf zich derwaarts en zond daarvan bericht aan den Commandant der Iste Brigade met opdracht samen te werken met de 2de Brigade. Het Xlde Bataljon, dat te Sangiang Beuheung nog niet was opgesloten, vereenigde zich om 2 25 n. m. te Tjidjoeri met het Ilde Bataljon. (Zie bijlage XXX). Te 2.45 uur n.m. ontving de Algemeene Reserve van uit Bab. Pare den last zich op te stellen achter een suikerrietveld 36 H7, Algemeene Reserue. (B P) (Zie bijlage XXIX).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 48