37 O. van Leuwiseëng. Aan dit bevel werd evenwel alleen door het Ilde Bataljon voldaan, daar tengevolge van een misver stand het Xlde Bataljon te Tjidjoeri een bevel van den Com mandant der 1ste Brigade vond, waarin werd gelast op te rukken naar Maronggé, aan welk bevel gevolg werd gegeven. Om 4.15 n.m. was het XI Bataljon daar ter plaatse. Het Ilde Bataljon volgde den last van den Partijcomman dant en bevond zich om 3.40 n.m. op den driesprong in den grooten weg Z. van Heuleut. \7. Verrichtingen non de Roode Partij. Te 6 uur v. m. begaf de Partij commandant zich met zijn Staf en den Commandant der Artillerie via Babakan Marong gé naar Leuwiseëng, waar den Commandant Infanterie IV werd opgedragen de Compagnie te Kadipaten aan te trekken, zoo dra dit bivak zou zijn ontruimd, en om in Leuwiseëng stand te houden, doch, zoodra de vijand krachtig opdrong, langzaam en sprongsgewijze terug te gaan op Kadipaten om zoo doende de ten N. O. van Leuwiseëng in stelling liggende troe pen in de gelegenheid te stellen den naar Kadipaten opdrin- genden vijand verrassend in de flank aan te grijpen. Van de juiste plaats der flankstelling zou de Commandant Infanterie VI nader bericht krijgen. Van Leuwiseëng begaf de Partijcommandant zich over Heuleut, Kadipaten en Babakan Poetat naar het heuvelterrein ten Z. O. van laatstgenoemde plaats om, beveiligd door een Cavalerie patrouille, de juiste plaats voor de flankstelling te zoeken. Toen deze was gevonden op den rug tusschen Babakan Poetat en Heuleut, werd aan Infanterie VI en XV en aan de bergbat- terij (1 compagnie Infanterie XV en de veldbatterij waren wegens het voorkomen van cholera uitgevallen) mondeling bevel gezonden, gedekt derwaarts op te rukken. 10 uur 7 v.m. was de flankstelling ingenomen met Infan terie IV in het Z. en Infanterie XV in het N., de buitenvleu gel gedekt door een, achterwaarts geëchelonneerd opgestelde compagnie. De overige compagnieën waren alle in voorste linie opgesteld, de bergbatterij ongeveer 300 M. achter het midden van de Infanterie, in den rug en op de buitenflank gedekt door V2 compagnie Infanterie.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 49