Te 8 uur 30 v. m. was den Commandant Infanterie IX op gedragen stand te houden achter de Tji Manoek, en den rug en te- rugtochtsweg van Infanterie VI via Kadipaten vrij te houden, (Bijlage XXIII). Commandant Infanterie VI werd ten 8 uur 45 v.m, (Zie bij lage XXIV) opgedragen, zoodra de voorgenomen flankaanval plaats had, zijn teruggaande beweging te staken en den flank- aanval met een frontalen tegenaanval te steunen. Door dit Bataljon waren 2 sectiën in den Z. rand van Leuwi- seëng opgesteld, 2 sectiën a cheval van den grooten weg 800 M. ten Z. van den driesprong ten O. van Leuwiseëng, 12 sectie met seinafdeeling op Pr. Landak; voorts bevond zich 1 sectie te Kadipaten ter bewaking van de brug, zoodat in Leuwi seëng in reserve waren 3 compagnieën, verminderd met 1 !/2 sectie. Nadat de troepen van de Roode Partij op den O. oever van de Tji Loetoeng waren overgegaan, werd 1 sectie geplaatst in den Z.W. hoek van kampong Leuwiseëng. De Commandant van Infanterie IX plaatste 1 compagnie te Bodjong ter bewaking van de brug aldaar en het riviervak tot Sewalan; 1 compagnie te Tomo ter bewaking van de overvaart aldaar en het riviervak Sewalan-Bodjongterong; 1 compagnie ter bewaking van de brug W. van Tomo en het riviervak Bodjongterong-Tjiselang; en 1 compagnie in reserve bij kampong Benteng. Te 9.30 uur v.m. werd op last van den Commandant der R.P. met 1 peloton dezer reserve de G. Kantjana bezet, om den eigen terugtocht en dien van Infanterie VI te dekken. Te 2.45 n.m. geraakte dit peloton in gevecht met vijande lijke Infanterie, geschat op eene sterkte van 2 Bataljons (In derdaad slechts 3 compagnieën. Zie blz. 32.) Een bericht om dit peloton te versterken viel den vijand in handen, tengevolge waarvan de G. Kantjana om 3.10 n.m. moest worden ontruimd. Om 12 uur 's middags werd van uit Leuwiseëng in Z.W. richting op den W. oever van de Tji Loetoeng een colonne Infanterie en Cavalerie waargenomen (1 compagnie X. Zie blz 29). Een blauwe compagnie, welke de rivier wilde oversteken, 38

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 50