Bij vergelijking van de door de brigade-intendanten verza melde gegevens bleek, dat door het bestellen van levensmid delen voor de drie brigades tegelijk, belangrijke voordeelen waren te verkrijgen, terwijl door het inrichten van een auto transportdienst op het traject Rantja-èkèkTomoKadipaten, de voorziening van Kadipaten veel goedkooper uit de Preanger kon geschieden dan uit Cheribon. Een vergelijkende bestudeering der ingekomen offertes leid de er toe de aanschaffing der levensmiddelen op de volgende wijze te regelen: Te Tjimahi, Bandoeng, Rantja-ékèk en Malangbong, waar vulling der bagagekarren plaats had, zou rijst per spoor worden aangevoerd van Tjikampek, vanwaar eene zeer billijke offerte was ontvangen, terwijl de overige artikelen zouden worden geleverd van uit Tjimahi, waar plaatselijke aankoop tot billijken prijs was verzekerd. Te Soemedang en Darmaradja zou rijst uit de desa loem- boengs worden ontvangen. Voor Kadipaten zouden rijst en ook levensmiddelen per spoor en verder per lastauto van uit Rantja-èkèk of Tjimahi worden opgevoerd. Thee zou te Ban doeng worden aangekocht. Te Tjimahi en Soemedang zou door een Chineeschen leve rancier worden geslacht en versch rundvleesch worden geleverd, dat voor de behoefte van Rantja-èkèk en Malangbong per spoor of lastauto zou worden opgevoerd. Te Darmaradja zou door den brigade-intendant karbouwen worden aangekocht, terwijl de dieren voor en na het slachten door den intendant en een paardenarts zouden worden gekeurd. Te Kadipaten werd een slachterij opgericht en een voor raad Balineesch vee bijeengebracht. Het vee bleef het eigen dom van den leverancier tot aan het slachten. Hem werd beta ling gegeven per K. G. geleverd vleesch met been, terwijl hui den en afval zijn eigendom bleven. Brood voor Soemedang, Darmaradja en Rantja-èkèk zou per spoor en voor zoover noodig per lastauto worden opge voerd van de militaire bakkerij te Tjimahi. Te Kadipaten zou een eigen bakkerij met militair perso neel van Tjimahi worden opgericht. 43

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 55