Padi voor het fourageration zou overal ter plaatse, bij voorkeur uit de desa-loemboeng, worden ontvangen. Gras en brandhout kon, waar gewenscht, doortusschenkomstvan het civiel bestuur of door plaatselijken aankoop worden verkregen. Te Tomo zou door de zorg van den houtvester te Cheribon uit 's lands bosschen een voorraad van 200 M3 brandhout wor den bijeengebracht. Voor afwisseling in het menu der Europeesche en Amboi- neesche militairen was gezorgd door opzending van volksspijs en gebraden gehakt uit de militaire magazijnsvoorraden. Er was op gerekend de verstrekking van deze conserve driemaal te doen plaats hebben. Te Tomo-Kadipaten zouden de troepen van de 1ste en 2de brigade op 19—21 September door de zorg van den intendant der 4de brigade de benoodigde levensmiddelen ontvangen. fl. Unrichlen Dan Kadipaten lol boofdnersterkingsplaals ran de drie brigades na de concentratie. Door de langdurige droogte in de maanden Juli en Augustus liet het zich aanzien, dat de grasleveringen te Tomo Kadipaten, waar op 19 en 20 September 30000 K. G. per dag moest worden geleverd, groote moeilijkheden zouden ondervinden. De onmiddelijke omgeving van TomoKadipaten kon aan dien eisch niet voldoen, zoodat door den intendant der 4de brigade de hulp werd ingeroepen van het civiel bestuur te Madjalengka en van den administrateur der Suikerfabriek Kadipaten, die met behulp zijner relaties in het Indramajoesche en door gebruik van eigen Decauville materiaal en transportmiddelen het grootste deel van het gras zou trachten te leveren. In verband hiermede en met de vele werkzaamheden betref fende de verpleging van de troepen, welke na afloop der manoeu vres te Kadipaten zouden worden geconcentreerd, kon er niet met zekerheid op worden gerekend, dat de intendant der 4de brigade, met die brigade te Tomo aankomende, alles gereed zou vinden of nog tijd zou hebben de graslevering en de re geling van tal van maatregelen te verzekeren. Om die reden werd besloten voor het verplegingsressort TomoKadipaten een afzonderlijk intendant met het noodige personeel aan te wijzen. - 44

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 56