Aanvankelijk werden beide wagens voor de approviandee ring te Kadïpaten over het geheele genoemde traject gebruikt, daarna liep de Fiatwagen tusschen Tjimahi en Soemedang en de Spijker-Sauerwagen tusschen Soemedang en Kadipaten. De eerstgenoemde wagen werd bestuurd door een Europeesch chauffeur van de firma Verwey en Lugard met assistentie van een Inlandsch militair, die in opleiding was voor militair chauffeur; de andere auto had een Inlandsch chauffeur en eveneens een Inlandsch militair leerling-chauffeur. Beide genoemde firma's stelden nog een personenauto be schikbaar, waarvan één gereserveerd bleef voor den Leider en de andere op het traject BandoengKadipaten reed. Ten behoeve van deze motorwagens werd te Soemedang een benzine en smeermiddelendepöt gevestigd. III. Uifuoering Den 9den September volgde het intendancepersoneel zijne bestemming. Daags te voren was een officier naar Tjikampek gezonden om voor de keuring en verzending der rijst te zorgen. De Chef-Intendant en de hem toegevoegde officieren be gaven zich voorloopig naar Bandoeng om van daaruit de ver- plegingsregelingen te Tjimahi en te Rantja-èkèk te leiden. De brigade-intendanten vertrokken naar de plaatsen, vanwaar zij de vulling der bagagekarren en de verdere verplegingsmaatre- gelen hunner brigade zouden voorbereiden, terwijl de voor Kadipaten bestemde intendant rechtstreeks daarheen vertrok. Gedurende den marsch werden op de daarvoor aangewezen overnachtingsplaatsen door de intendance levensmiddelen vol gens de aangegeven wijze van voorziening verstrekt. Alle voor Kadipaten bestemde levensmiddelen, al het ma terieel voor de bakkerij en het meel werd op tijd met de lastauto's opgevoerd. Toen de naar Kadipaten gezonden ovens, kort voor de ma noeuvres, door een constructiefout (te geringe kromming van het bovenvlak) onbruikbaar en onherstelbaar bleken, kon na telegra fische aanvraagmet de reserve-ovens van Tjimahi, weikeper last- auto werden opgezonden, nog in tijds brood worden gebakken. - 48

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 60