49 De Chef-Intendant vervoegde zich den 1 óden Sept. te Dar- maradja bij het Hoofdkwartier; den 17den d.a.v. vertrok hij naar Kadipaten, nadat de werking van den verplegingsdienst te Malangbong en in het ressort Darmaradja was nagegaan. Te Kadipaten was alles voor de verpleging in gereedheid gebracht, Voor de bakkerij was een tijdelijk gebouw op het terrein van de Suikerfabriek opgericht. Door de fabriek was voorts een steenen gebouw afgestaan om als magazijn te dienen. De slachterij was aan den oever van de Tji Loetoeng opgericht om een vluggen afvoer van den slachtafval te bevorderen. De verplegingsinrichtingen te Kadipaten waren zeer gun stig in elkanders nabijheid gelegen en hebben aan de gestel de eischen in alle opzichten voldaan. De bakkerij leverde op 19 en 20 September 4000 broodjes en de slachterij 2100 K.G. vleesch per dag. Het vleesch van de Balineesche runderen was van uitmunten de kwaliteit, en het brood was veel beter dan als regel door Chineesche aannemers wordt geleverd. De goede werking van den verplegingsdienst werd danig op de proef gesteld toen, door enkele gevallen van cholera, van de aanvankelijk voorgenomen concentratie van troepen te Kadipaten moest worden afgezien en de troepen in een wijden kring daaromheen werden gelegerd. Een plotselinge en zeer groote vermeerdering van trans portmiddelen voor den opvoer van levensmiddelen en fourages was hierdoor noodig, terwijl de reeds voorbereide distributie van vivres en fourages geheel veranderde. Niettegenstaande de troepen waren ondergebracht in bivaks, welke ongeveer 20 tot 15 K. M. uit elkander waren gelegen, hebben de verstrekkingen toch nog tijdig kunnen plaats vinden. IV, Bijzonderheden betreffende de Verpleging bij de Brigades (noor zooDer biernoren niet nermeld). Omtrent de hoedanigheid der verstrekte levensmiddelen was het oordeel bij de brigades eenparig gunstig. Extra bijlage I. M. T. 1912.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 61