Te Darmaradja, Wado en Tjadas Ngampar werd versch buffelvleesch verstrekt. Met het oog op het choleragevaar zijn gedurende den opmarsch op enkele plaatsen geen versche groenten, maar geconserveerde snertgroenten voor de bereiding van sajor verstrekt. De volksspijs en het gebraden gehakt vielen zeer in den smaak. Het fourageration boengkil vond geen algemeene waardee ring bij de bereden troepen, omdat het verpulverde en door sommige paarden niet werd gegeten. Door wijziging van het fourageration zal de mogelijkheid worden geopend reeds in vredestijd de paarden aan het eten van droge conserves te gewennen. Ook werd bij de 2de brigade geklaagd over moeilijkheden ondervonden bij het omzetten van den karrentrein in een dra- gerstrein, en gewezen op de noodzakelijkheid om het aantal dragers voor de bagagetreinen in de oorlogsorganisatiën vast te leggen. Bij de 4de brigade zijn de nadeelen gevoeld van het kookpannetje, dat zich voor de spijsbereiding minder goed leent dan de sedert ingevoerde aluminium eetketel. U. Üiüresindemniieit. Algemeen werd er op gewezen, dat er nog een vrij hoog be drag van de soldij moest worden afgezonderd om zich een be hoorlijke voeding te verschaffen. Sedert is door de Regeering beslist, dat voortaan bij ma noeuvres als deze de voeding geheel voor rekening van den Lande zal komen. 171 Opmerkingen oüer de nerricbfingen nnn den bagagetrein. De bagagetrein heeft over het algemeen voldaan aan de eischen, welke men aan ingehuurde transportmiddelen kon stellen. De karrevoerders zijn allen op tijd verschenen; karren, tuigen en paarden verkeerden in goede conditie; slechts 2 karren hadden bespanningen, die niet sterk genoeg werden geoordeeld, waarop de paarden door betere werden vervangen. Klachten over de karrevoerders zijn niet vernomen. Niettemin is afdoende gebleken, dat de gebezigde karren - 51 -

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 63