58 Maos naar Poerworedjo zou reizen, werd ingevolge een latere regeling echter op 22 Sept. van Kadipaten over Cheribon naar Semarang en op 23 Sept. van laatstgenoemde plaats naar Willem I vervoerd, resp. met den stoomtram SemarangChe ribon en langs den spoorweg SemarangVorstenlanden Wil lem I der N. I. S. Dit vervoer werd op 20 September telegrafisch geregeld. Inmiddels marcheerden de overige troepen uit Midden-Java op 23 en 24 Sept. naar Tjiawi en Tasikmalaja, van welke laatste plaats zij op 25 Sept. in 3 treinen werden vervoerd, t. w. het 2e Bat. Inf. en de bergart. naar Poerworedjo, het 1 e Bat. naar Maos en op 26 Sept. van daar naar Poerworedjo. Van de uit Weltevreden en Mr. Cornelis afkomstige troepen vertrokken het 10e en 11e Bat. Inf., benevens de verschillende staven, op 23 Sept., in één trein, van Rantja-èkèk naar hunne garnizoenen, terwijl de Cav. en het 12e Bat. naar Tjimahi, de veldart. op dien datum naar Padalarang marcheerden (de veldart. verbleef tijdelijk te Bandoeng). Op 24 Sept. werd het Esc. Cav., op 15 Sept. het 12e Bat., op 26 Sept. de veld-art. ver voerd. Voor het vervoer op 25 en 26 Sept. moest, gelijk ver meld, materieel gebruikt worden, dat reeds op 23 en 24 Sept werd gebezigd. Zooals te voren reeds werd opgemerkt, mocht het particulier vervoer in geen enkel opzicht worden gestremd, zoodat dan ook voor het troepentransport, behalve van de dagelijks loo- pende treinen, moest worden gebruik gemaakt van facultatieve- B en extra-treinen. De hoeveelheid troepen, welke met één dezer treinen kan worden vervoerd, wordt, wat de Westerlij nen betreft, vooral beheerscht door de berglijngedeelten Poerwakarta-Padalarang en Bandjar-Tjitjalengka. Met de op deze bergsecties in ge bruik zijnde zware locomotieven (Groote Mallets) kan op de genoemde baangedeelten resp. 210 en 180 ton worden ver plaatst (bij een bepaalde snelheid). Wetende, dat voor een bataljon Inf. zonder paarden, bagage (O Dit zijn treinen, die wel reeds in de dienstregeling zijn opgenomen, maar die alleen loopen, als het drukke verkeer zulks noodig maakt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 70