te bestemder plaatse aankomt. Een voorbeeld ter illustratie. Voor het traject Poerworedjo Malangbong werd aanvanke lijk overwogen een extra-trein te bezigen, welke om ruim 4 uur v.m. zou vertrekken en om 1 uur n.m. te Malangbong arriveeren. Deze trein zou echter bij een geringe vertraging niet op een bepaald punt met den sneltrein kunnen kruisen, in welk geval de verdere loop van den extra-trein weer op meerdere punten aanzienlijk zou worden vertraagd. De gebezigde extra- trein, welke resp. op 13, 15 en 16 Sept. liep, vertrok om 3 uur 19 v.m., moest om 2 uur 3 min. aankomen en arriveerde dan ook alle drie dagen a la minute. Ook over den totalen duur van het spoorwegvervoer nog een enkele opmerking. Wel werd toegegeven, dat, indien de ge wone treinenloop moest gehandhaafd blijven, die duur niet kon worden bekort, maar een volgenden keer zoo dacht men moesten dan maar eens een paar gewone treinen worden gesupprimeerd. De grafieken van den treinenloop raadplegende, blijkt, dat dan een paar gemengde treinen zouden moeten uitvallen, d. w. z. treinen, waarmede ook personen-vervoer plaats heeft, hetgeen niet mogelijk is zonder het reizend publiek te dupeeren. Ten slotte vinde één der bepalingen, welke door de betrok ken autoriteit der S. S. W/L met het oog op het manoeuvre- vervoer werden uitgevaardigd, hier eene plaats. Zij luidt: „De Adjunct Chefs der 4e Afdeeling worden uitge- „noodigd het betrokken personeel voor zoover noodig de regeling „van het militair vervoer uit te leggen en met hunne vervoers- „controleurs zooveel mogelijk de leiding daarvan op zich te „nemen." Het is onnoodig hier voorbeelden aan te halen, dat en hoe deze bepaling werd opgevolgd. Toewijding en ijver van autoriteiten en personeel deden het militair vervoer zonder eenige stoornis verloopen en zulks niettegenstaande aan het par ticuliere verkeer, wegens het enorme aantal reizigers gedurende de laatste poeasa-dagen, buitengewone eischen werden gesteld. 65 - Extra bijlage I. M. T. 1912. 5.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 77