Bijlage: VII. Blauwe Partij. No. 1. Hoofdkwartier, Bandoeng, 15 September 1911 8 uur v.m. Aan Commandant 1ste Brigade te Rantja-Ekek. Bevel voor den 16den September. 1Van de roode Partij is de Hoofdmacht op den 11 den, 12den en 13den September bij Cheribon, een detachement ter sterkte van eene divisie den 11 den Sept. nabij Tjilamaja geland. 2. Onze hoofdmacht wordt in het Noord-Oostelijk deel der Preanger-Regentschappen geconcentreerd. De 2de Brigade rukt daartoe op den lóden dezer te 7 uur v.m. van Malangbong naar Darmaradja, alwaar oordbivaks worden betrokken in den driehoek: Darmaradja-Wado-Tja- dasngampar met afsluiting van alle uit het Noorden en Oosten, zoomede van Malangbong en van Sitoeradja naar Darmaradja voerende wegen en paardenpadeneen detachement der bri gade rukt op naar Sangiang Beuheung, de Cavalerie naar Leuwihieum (a/d Tji Loetoeng). Een afzonderlijk detachement der Blauwe Partij is in de richting van Tjikampek gezonden ter observatie van de bij Tjilamaja gelande divisie. Voor bezetting van de Soemedangstelling is eene afzonder lijke troepenmacht aangewezen. 3. De 1ste Brigade marcheert den 16den September te 7 uur v.m. van Rantja-Ekek naar Soemedang, de hoofdmacht betrekt oordbivaks te Soemedang en omgeving, hare Cavalerie overnacht te Paseh. Een officierspatrouille wordt den lóden door U, noord van den Tamponas om, uitgezonden ter verkrijging van nadere in lichtingen omtrent eventueele beweging en de samenstelling van vijandelijke strijdkrachten op den weg Cheribon Tomo en mogelijke bezetting van Tomo. 1) (1) Aan den Commandant der officierspatrouille moeten in verband met den vredestoestand aanwijzingen worden gegeven omtrent den rustdag op den 17den en de voor het inzetten der manoeuvres op den I6den ontvangen gegevens.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 89