Bijlage: IX. Blauwe Partij. 1e Brigade. Brigadestaf, Djatinangor, 15 September 1911. No: 1. 7 uur n.m. Marschbevel voor den 16den September. 1. Van de Roode Partij is de hoofdmacht op den 11 den, 1 2den en 1 oden September bij Cheribon, een detachement ter sterkte van eene divisie den 11 den September nabij Tjilamaja geland. 2. Onze hoofdmacht wordt in het Noord-Oostelijk deel der Preanger-Regentschappen geconcentreerd. De 2de Brigade rukt daartoe op den 16den dezer van Ma- langbong naar Darmaradjaeen detachement der brigade rukt op naar Sangiang Beuheung, de Cavalerie naar Leuwihieum (aan de Tji Loetoeng). Een afzonderlijk detachement der Blauwe Partij is in de richting van Tjikampek gezonden ter observatie van de te Tjilamaja gelande divisie. Voor bezetting van de Soemedangstelling is eene afzonder lijke troepenmacht aangewezen. 3. De le Brigade marcheert den 16den September van Rantja-Ekek naar Soemedang. Daartoe staan den 1 6den September om 7 uur v. m. voor den afmarsch gereed op den weg fabriek-postweg, met het hoofd bij den driesprong met den postweg: C. 3, waaronder een of- ficierspatrouille onder Luitenant Savalle; daarachter achtereen volgens de divisie veldartillerie, Inf. XI met de telefoonbrigade en de Inf. telefoon, Inf. X, de sectie genietroepen en de ver- bandsectie. De bagagetrein dezer troepen verzamelt zich, na bij den passer van de fabriek - den weg vrij latende in de volgorde ais boven aangegeven, die van den brigadestaf aan het hoofd. Er wordt gemarcheerd tot het verzamelpunt (Inf. kazerne nabij paal 28) gedekt door de Soemedangstelling buiten het bereik van den vijand, in vier colonnes elk zelfstanding n.l. ie de Ca valerie en de veldartillerie onder bevel van Majoor de Bruine. Extra bijlage 32 I. M. T. 1912. 6.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 93