Bijlage: XIII. 2de Brigade. No: 3. Wado16 September 1911. 12 uur n.m. Vervolg Marsch- tevens Legeringsbevel. 1. Van vijand geen nadere gegevens. 2. Inf. 14 I onder den Bat. Comdt., marcheert door naar het défilé van Sangiang Beuheung en houdt dit, bij mogelijke pogin - gen van den vijand om aldaar door te dringen, krachtig vast, (de aandacht wordt gevestigd op het voetpad dat langs Tjidjeun- djing-Tjihonjir en Tjirendanghet défilé aan de Oostzijde omgaat). Berichten zenden naar Tjidjeundjing, waar een Cavalerie ordonnansenpost komt onder dekking van een groep Infanterie te geven door de bezetting van het défilé. 3, Inf. 1/2 I en Va Pel- C 2 <was voorhoede Cavalerie) op marschvoorposten. Gros te Tjadasngamparpaardenpaden naar Djemak, Tjikandang en Tjidadap bewaken, 4, Inf. II min 1 pel, doormarcheeren naar Darmaradja, al waar oordbivak wordt betrokken om de pasangrahan. Speciaal te bewaken den weg naar Sitoeradja en de via Tjibogo in N. richting voerende paardenpaden. 1 pel. te Tji- soerat-Wado achterlaten ter bedekking artillerie en bewaking beide Tjimanoekbruggen. Dit peloton sluit naar Darmaradja aan, zoodra het 7e Bat. Wado heeft bereikt. 5e. De Divisie Artillerie legert te Tjisoerat-Oostvoor be dekking zie sub 4 en 6. 6. Het 7e Bat. legert te Wado van de Tjimanoek tot en met den passer. Speciaal te bewaken de beide Tjimanoekbruggen, den weg naar Malangbong en het paardenpad; geeft 1 peloton dekking Div. Art. (zie sub 4). 7. Genietroepen in bivak te Tjadasngampar, verbeteren de toegangen tot de bestaande doorwaadbare plaats door Tji Ma- noek 50 M. bovenstrooms van het veer en maken van de aan wezige prauwen een reeppont. Deze werkzaamheden moeten den 16den voltooid zijn. 8. De telefoonbrigade legt telefonische gemeenschap tus- schen gros, voorposten, brigadekwartier (Darmaradja) en kwar tier Comdt. 7e Bat. (woning onderdistricthoofd Wado).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1912 | | pagina 99